Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Son 15 Günün Rekoru Kırıldı: İşte Yükselen Altcoin’ler!

Durağanlığı ardında bırakan Bitcoin, kripto para sektörüne adeta enerji enjekte etti. Grayscale‘ın SEC’e karşı kazandığı davayı takiben, kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu saatler içinde 50 milyar doların üzerinde bir artış yaşadı.

Grayscale’ın Hukuki Zaferi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçurdu

Son dönemde 26.000 dolarlık seviyede seyreden Bitcoin, 17 Ağustos’ta 25.300 dolara kadar düşmüştü. Fakat Amerikan Temyiz Mahkemesi‘nin Grayscale lehine verdiği karar, lider kripto parayı 28.200 dolar seviyesine çıkararak son 15 günün en yüksek değerini görmesini sağladı. Bu yükseliş, milyonlarca dolarlık kaldıraçlı işlemlerin de tasfiye edilmesine yol açtı.

btcusd
btcusd. kaynak: tradingview

Parlak Performans Serileyen Altcoin’ler: BCH ve TONCOIN Başı Çekiyor

Bitcoin‘in yaşadığı yükseliş dalgası, altcoin’leri de sürükledi. Ancak son 24 saatte, BCH ve TONCOIN dikkat çekici bir performans sergileyerek, sırasıyla 220 dolara ve 1,73 dolara tırmandı. Bunlar, günlük bazda yaklaşık %15’lik bir artışı temsil ediyor.

Ethereum (ETH) da yaklaşık %6 değer kazanarak 1.750 dolara yükselirken, Solana %6,5 oranında bir artış yaşadı. BNB, DOGE, XRP, ADA, MATIC ve LTC gibi diğer popüler kripto paralar da, bir günde %3 ile %5 arasında bir değer artışı gördü.

Son 24 saatlik dönemde kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu yaklaşık 60 milyar dolarlık bir sıçrama yaptı. CoinMarketCap verilerine göre, kripto paraların toplam piyasa değeri şu anda 1,1 trilyon dolar civarında seyrediyor.

hrf 66
kripto para piyasasına genel bakış. kaynak: quantify crypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!