Bitcoin Haberleri

Uzmanın Görüşü: Yıl Sonuna Kadar Bitcoin’de %85’in Üstünde Artış Mümkün

Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden biri olarak kabul edilen Dave the Wave, Bitcoin’in (BTC) 2023 yılının kalan döneminde önemli bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.

Analist, Bitcoin’in şu anki değerinden %87’lik bir artışla 69.000 dolarlık rekor seviyesinin üzerine çıkabileceğinin altını çiziyor.

Bu iddialı tahmin, Bitcoin’in mevcut piyasa fiyatından büyük bir sıçrama yapmasını gerektiriyor. Dave the Wave, Bitcoin fiyat hareketlerini analiz ederken özelleştirilmiş Logaritmik Büyüme Eğrisi (LGC) göstergesine başvuruyor.

btc 90
kaynak: dave the wave/x

Bu gösterge, varlığın tarihsel yüksek ve düşük noktalarını belirlemenin yanı sıra, piyasa dalgalanmalarını ve gürültüyü de azaltmaya yardımcı oluyor.

Analist ayrıca, Bitcoin’in 2020’deki yarılanma öncesinde yaşadığı gibi bir ralliye tanık olabileceğimizi öne sürüyor. Önceki Bitcoin rallilerinde, örneğin 2020 yarılanmasından önce, BTC’nin değeri %324 artarak 3.300 dolardan 14.000 dolara yükselmişti. Beklentiler, bir sonraki Bitcoin yarılanmasının Nisan 2024’te gerçekleşeceği yönünde.

btc 33

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin, son 30 gün içinde %33, yıl başından bu yana ise %100’den fazla artış göstererek 36.840 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!