Bitcoin Haberleri

JP Morgan, Bitcoin (BTC) Hakkında ETF Açıklaması Yaptı!

Tanınmış yatırım bankası Morgan, Bitcoin’in (BTC) vadeli işlem getirilerinin tüm ana para birimlerinden daha yüksek olduğunu ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin ETF’sinin bu durumu değiştirebileceğini belirtti.

Vadeli işlemlerde Bitcoin, itibari para birimlerinden daha yüksek getiri sağlıyor. Bununla birlikte, JP Morgan’ın araştırmasına göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin ETF’leri bu kazançların düşmesine neden olabilir.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, insanların gelecekte üzerinde anlaşılan bir fiyattan Bitcoin satın almalarına izin veren türevlerdir.

bitcoin

JP Morgan analistlerinin araştırmasına göre, Bircoin’in vadeli işlemler piyasası, tüm para birimlerinin yanı sıra altın ve gümüşten de daha iyi performans gösteriyor. Çoğu fiat para birimi yıllık yaklaşık %5 getiri sunarken, Bitcoin vadeli işlem piyasası yıllık %25 getiri sunar.

Analistler, Bitcoin ile ilgili volatilite söylemleri bir yana, Bitcoin gelecekteki sözleşme getirilerinin çok yüksek olduğunu, çünkü vadeli işlem piyasalarının Bitcoin fiyatından pay almasının zor olduğunu ve kurumsal yatırımcıların pozisyonlarını finanse etmelerinin maliyetli olduğunu keşfettiler.

Bitcoin Vadeli İşlem

Analistler, Bitcoin vadeli işlemlerinden alınacak olan getirinin azalmasında, olası bir Bitcoin ETF’sinin büyük rolü olacağına inanıyor. Zira bir Bitcoin ETF’si, ME vadeli işlemlerinden veya Grayscale fonundan çok daha doğru, teorik olarak Bitcoin fiyatını izleyen hisse senetleri satan düzenlenmiş bir fon olacaktır.

Bu bilgilere karşın SEC, Bitcoin ETF başvularının hepsini reddetmiş durumda. Ancak yeni yönetimin gelmesiyle tekrardan başvurular yapıldı. SEC yapılan başvuruları inceliyor. Düzenleyicinin nihai kararı merakla bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!