Bitcoin Haberleri

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin Hakkında Önemli Karar Aldı!

Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisini hiç gizlemeyen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, en yeni açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Eğer ABD Başkanı seçilirse, maaşını tamamen Bitcoin (BTC) ile alacağını beyan etti.

Francis Suarez, halen mevcut görevinde maaşının bir kısmını BTC ile aldığını, ancak Başkanlık koltuğuna oturursa bu alışkanlığını sürdüreceğini bir podcast programında dile getirdi.

Bitcoin: Özgürlük ve Kontrol Aracı

Francis Suarez, kripto paraların, özellikle de Bitcoin’in, kontrolsüz ve politikleşmiş geleneksel para birimlerine karşı büyük bir korunma, denge ve kontrol aracı olduğuna inanıyor. Suarez için, Bitcoin‘in sağlayabileceği özgürlük hayati bir öneme sahip.

Podcast programında ayrıca blockchain teknolojisi ve fraksiyonel yatırımların önemine de değinen Suarez, tokenizasyonun finansal yatırımları daha erişilebilir kıldığına dikkat çekti.

francis suarez

2024 Seçimlerinde Bitcoin’in Rolü

ABD’nin son başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden, kripto paralara karşı oldukça mesafeli bir tutum sergilediler. Ancak 2024 yılında düzenlenecek seçimlerde Francis Suarez gibi BTC’yi kabul eden başkan adayları bulunuyor.

Seçim kampanyalarında BTC kabul edecek olan diğer isimler arasında Robert Kennedy Jr., Ron DeSantis ve Vivek Ramaswamy gibi önemli politik figürler bulunuyor.

Ramaswamy ve Florida Valisi Ron Desantis gibi bazı adaylar, Bitcoin‘e olan desteğini sık sık ifade ederken, Desantis’in Francis Suarez’e olan CBDC karşıtlığı ile ilgili eleştirileri de gündem yarattı.

ABD’nin Kripto Dostu Başkan Adayları

Suarez’in yanı sıra, Ron Desantis gibi adaylar da ABD’lilerin BTC kullanma haklarını savunuyorlar. Desantis, kripto para kullanımını zorlaştıran düzenleyici ve yasa yapıcılara sık sık tepki gösteriyor.

Bu durum, 2024 seçimlerinin, kripto paralar ve blockchain teknolojisinin geleceğinin şekillendirilmesinde önemli bir dönüm noktası olabileceğinin sinyallerini veriyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!