Altcoin Haberleri

Binance, Yeni Merkezi Olmayan Depolama Sistemini Duyurdu!

Hacim bakımından dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, kendi yerel blok zincirine dayanan yeni bir merkezi olmayan depolama sistemini duyuruyor.

Yakın zamanda yapılan bir duyuruda Binance, BNB Chain üzerine inşa edilen üç parçalı Web3 özellikli bir veri depolama protokolü olan BNB Greenfield için bir Whitepaper açıkladı.

“BNB Greenfield, merkezinde kullanıcıların bulunduğu merkezi olmayan bir veri depolama sistemi sağlamak için birlikte çalışan bir üçlüden oluşmaktadır:

(1) BNB Greenfield Blok Zinciri + Depolama Sağlayıcıları.

(2) Yeni BNB Greenfield dApp’leri.

(3) Mevcut BNB Chain dApp’leri.”

Binance, sistemin inşasında Amazon Web Services’in (AWS) yanı sıra blockchain altyapı firmaları NodeReal ve Blockdaemon ile birlikte çalıştığını söyledi.

Binance’e göre yeni sistem kişisel bulut depolama, web sitesi barındırma, sosyal medya işlevi ve BNB zincirinden işlem verilerinin depolanmasına olanak sağlamayı amaçlıyor.

binance haberleri

Binance Greenfield’in, Web3’ün temelinin bir parçası olması bekleniyor

Projenin GitHub sayfası yeni sistemin kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi verirken, mevcut merkezi olmayan ve merkezi depolama sistemlerinden farklı üç işlevi olduğunu da ekliyor.

Ethereum uyumlu adreslerin hem veri hem de token varlıkları oluşturmasını ve yönetmesini sağlar. Veri izinlerini ve yönetim mantığını diğer tüm varlıklarla değiştirilebilir; varlıklar ve akıllı sözleşme programları olarak BSC’ye yerel olarak bağlar. Geliştiricilere popüler mevcut Web2 bulut depolamasıyla benzer API ilkelleri ve performansı sağlar.

Greenfield’ın yeni veri ekonomisi, dApp modelleri için bir oyun alanı ve test alanı oluşturması sonunda Web3’ün temelinin bir parçası olması bekleniyor.”

Belirli bir lansman tarihi belirtilmese de Binance, BNB Greenfield’ın test ağını “önümüzdeki aylarda” başlatmayı planladığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!