Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Analiz Firması Santiment, Bitcoin Balinalarının Kârlarını Stabil Coinlere Dönüştürdüğünü Söyledi!

Kripto analiz platformu Santiment, geçen yıl boğa koşusunun sona ermesinin ardından Bitcoin (BTC) balinaları tarafından elde edilen kazançların fiat para birimlerine çevrilmediğini ortaya koydu.

Santiment 2021’de boğa piyasası sona ererken, Bitcoin balinalarının kârlarını sabit coinlere dönüştürdüğünü söyledi.

Bitcoin balinalarının karları stabilcoin cüzdanlarında bulunuyor

Analiz platformuna göre, 100.000 doların üzerinde dolara sabitlenmiş kripto varlık tutan stabilcoin adreslerinin sayısı bir yılda %53 ile %1.689 arasında artış gösterdi.

Kripto piyasaları 2022’de geri çekilirken Bitcoin’in balinalarının damping yaptığı bir sır değil. 2021 karları itibari paraya çevrilmek yerine stabilcoin cüzdanlarında duruyor. Görüldüğü gibi USDT, USDC, DAI ve BUSD yeni büyük adreslerle patladı.”

bitcoin analiz
Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment, büyük Tether (USDT) adreslerinin sayısının bir yılda %53 arttığını, derin cepli Dai (DAI), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) adreslerinin sayısının ise aynı dönemde sırasıyla %271, %926 ve %1,689 arttığını ortaya koydu.

Cardano’ya (ADA) dönen Santiment, akıllı sözleşme protokolünün balinalarının geçen yılın sonlarında dijital varlığı boşalttıktan sonra 60 milyon doların üzerinde ADA eklediğini söyledi.

“Cardano şu anda mini bir dalgalanmanın tadını çıkarıyor ve bir milyon ila 100 milyon ADA tutan adresler, fiyat kırılmasını izlemek için ana doğrulayıcı olabilir. 2022’nin son iki ayında 568,4 milyon coin boşalttıktan sonra, 2023’e başlamak için 217,2 milyon ADA geri eklediler.”

cardano analiz
Kaynak: Santiment/Twitter

Cardano bu haberin yazıldığı sırada 0,277 dolardan işlem görüyor. ADA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!