Altcoin Haberleri

Toncoin (TON), Multimilyarder Pavel Durov’un Açıklamasının Ardından %66 Yükseldi!

Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin projesi Toncoin (TON), teknoloji girişimcisi Pavel Durov’un duyuru yapmasının ardından bir ralli başlatarak bu ay kripto piyasasının çoğundan daha iyi performans gösterdi.

30 Kasım’da milyarder; en iyi şifreli mesajlaşma platformu Telegram’ın merkezi olmayan açık artırma platformu Fragment’ı, gözetimsiz kripto cüzdanları ve merkezi olmayan bir borsa (DEX) içerecek şekilde güncelleyeceğini duyurdu.

Durov’un duyurusu kısmen FTX’in çöküşüne ve bunun sonucunda merkezi kripto firmalarının incelenmesine yanıt olarak yapıldı.

“Bu hafta, Fragment kullanıcı adlarının ötesine geçecek. Telegram’ın bir sonraki adımı, milyonlarca insanın kripto para birimlerini güvenli bir şekilde takas etmesi ve saklaması için gözetim dışı cüzdanlar; merkezi olmayan borsalar da dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan araç oluşturmaktır.

Bu şekilde, yüz binlerce kripto para kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan aşırı merkezileşmenin neden olduğu yanlışları düzeltebiliriz.”

Duyurudan bu yana Toncoin (TON) 1,71$’dan bugün 2,85$’a yükselerek %66,6’lık bir kazanç elde etti. Bitcoin (BTC) ve ETH aynı zaman diliminde sırasıyla %11 ve %5 artış gösterdi.

toncoin haberleri

Toncoin The Open Network (TON) Foundation tarafından geliştirildi

Toncoin, Telegram geliştiricilerinin başlangıçta yarattığı ancak nihayetinde bağlarını kopardığı açık kaynak teknolojisini kullanan bağımsız bir geliştirici topluluğu olan The Open Network (TON) Foundation tarafından geliştirilen blok zinciri için yerel bir token.

TON ayrıca Telegram’ın 550 milyon kullanıcısı tarafından uzun cüzdan adresleri girmeden platform içinde yerel olarak gönderilebilir. Haber sırasında TON, 3,79 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeri ile 2,61 dolardan işlem görüyor. TON güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!