Altcoin Haberleri

Binance, 575.000.000 Dolar Değerinde BNB Yaktı!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance’nin genel müdürü, platformun en son üç aylık yakma etkinliğinde 575 milyon dolar değerinde kendi yerel varlığını yaktığını söyledi.

Yeni bir blog yazısında Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto borsasının 22. genel yakma etkinliğinde ve 2023’ün ilk üç aylık yakma etkinliğinde toplam 2.064.494 Binance Coin (BNB) imha ettiğini söyledi.

Binance, tokenin toplam arzının yarısı olan toplam 100 milyon BNB’yi dolaşımdan kaldırana kadar her çeyrekte coin yakmayı planladığını söylüyor. Borsa, BNB arzını azaltmak ve potansiyel olarak değerini artırmak amacıyla kendi yardımcı tokenini yok ettiğini söyledi.

binance haberleri

BNB’nin maksimum arzı, Binance Smart Chain (BSC) Token Hub köprüsünün hacklenmesinin 2 milyon ekstra token basılmasıyla sonuçlanmasının ardından Ekim ayında teknik olarak arttı.

Ancak Zhao, ekstra arzın yanıklar tarafından hesaba katılacağını söyledi.

“Hack BNB’nin maksimum arzını 202 milyona çıkardı ancak BNB Topluluğunun doğrulayıcıları tarafından yapılan bir oylamanın ardından 1,02 milyon kilitlendi ve ardından yakıldı. Geri kalanı ise olağan yakma süreciyle yakılacak.”

BNB haber yazıldığı sırada 302 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre dördüncü sıradaki kripto varlığı son 24 saatte yaklaşık %1 ve son yedi günde %9,6’dan fazla artış gösterdi. Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 686$’dan yaklaşık %56 aşağıda bulunuyor. BNB güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!