Bitcoin Analizleri

Popüler Analist Merten, Bitcoin Uyarısında Bulundu!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) rallisi konusunda yatırımcılara bir uyarıda bulundu.

DataDash’in sunucusu Nicholas Merten, yeni bir strateji oturumunda YouTube abonelerine Bitcoin’in 2023’teki fiyat artışının, daha düşük bacakların takip ettiği son üç rahatlama rallisine benzediğini söyledi.

Bitcoin’in sıçramasının yaklaşan bir durgunluk öncesinde muhtemelen bir boğa tuzağı olduğunu düşünüyor.

“Devam etmek ve yüzde artışını vurgulamak istiyorum.. çok benzer bir zaman diliminden bahsetmiyorum bile. Haziran’dan Ağustos’a kadar %43 olmak üzere %46’lık bir rahatlama rallisi yaşadık ve Kasım’dan Ocak’a kadar Bitcoin’in fiyatında %40’lık bir hareket oldu. Şimdi bu rahatlama rallileri sırasında elde ettiğimiz tipik yüzde artışına ulaşıyor ve yine.. sadece bu dikkati işaret etmek istiyorum.

Şu anda ne kadar aşırı alım yaptığımızdan bahsetmiyorum bile, bu 10 Ocak 2021’den bu yana Bitcoin fiyatında aşırı alım yaptığımız en yüksek seviye.”

bitcoin analiz
Kaynak: DataDash/YouTube

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, Kasım 2022’de belirlenen 15.698 $’lık son düşük seviyesinden %35 artışla 20.975 $’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Merten küresel hisse senetleri büyük çıkışlar görürse, varlık sınıflarının başka bir kripto kışı başlatacağını söylemeye devam ediyor.

“Hisse senetlerinin genel performansı ve bunun kripto üzerinde nasıl bir etkisi olacağı söz konusu olduğunda, küresel hisse senetleri büyük bir çıkış içindeyse bundan şüphe etmeyin.

Bir durgunluğa girersek ve hisse senedi değerlemeleri daha düşük seviyelere inmeye başlarsa; düşüş trendini gösteren daha düşük yüksekler ve daha düşük düşükler yaşamaya devam edersek, muhtemelen kripto üzerinde de aynı etkiye sahip olacaktır. Bu korelasyonda bir kırılma görene kadar, bu zihniyetle düşünmeliyiz.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!