Bitcoin Haberleri

Çökmüş Kripto Borsasına Bağlı Beş Bitcoin Cüzdanı Yıllarca Hareketsiz Kaldıktan Sonra Gizemli Bir Şekilde Uyandı!

Zincir üzerindeki bir araştırmacıya göre artık feshedilmiş olan kripto borsası QuadrigaCX ile ilişkili beş Bitcoin cüzdanı, yıllar sonra ilk kez 1,75 milyon $ değerinde 104 Bitcoin (BTC) taşıdı.

Zincir üzerindeki dedektif ZachXBT, Twitter takipçilerine bu gelişmeyi işaret ediyor.

Wasabi’ye yaklaşık 69 Bitcoin gönderdi

Zincir üzerindeki araştırmacı, cüzdanlardan birinin Bitcoin karıştırma hizmeti Wasabi’ye yaklaşık 69 BTC (1,16 milyon $) gönderdiğini belirtti.

Bir kripto karıştırma hizmeti; birçok farklı kullanıcının dijital varlıklarını bir araya getiren, fonların kaynağını ve sahiplerini gizlemek amacıyla bunları harmanlayan bir araçtır.

QuadrigaCX’in CEO’su ve kurucusu Gerald Cotten’ın 2018 yılında Hindistan’da Crohn hastalığından kaynaklanan sağlık komplikasyonları nedeniyle vefat ettiği bildirildi.

Cotten’in ölümünden sonra QuadrigaCX yönetimi, borsa tarafından kullanıcıları adına tutulan büyük miktarda dijital para rezervine erişemediğini iddia etti.

bitcoin haberleri

Şirket, borsanın 137 milyon dolarlık dijital varlığa sahip kripto para cüzdanlarının şifrelerini elinde tutan tek kişinin Cotten olduğunu iddia etti.

30 yaşındaki Cotten’in ani ölümü, 115.000 aktif yatırımcı olduğu bildirilen popüler Kanadalı kripto borsasının aniden kapanmasına yol açtı.

Cotten’in ölümünün duyurulmasının ve milyonlarca kripto varlığının kaybedilmesinin ardından, Cotten’in fonlarla kaçmak için bir aldatmaca düzenlediği söylentileri yayıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!