Altcoin Haberleri

Sam Bankman-Fried, FTX Çöküşüyle İlgili Bu Haftaki Kongre Oturumuna Çağırıldı!

Gözden düşen FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto borsasının dağılmasına ilişkin bu haftaki Kongre oturumuna resmen tanık olarak eklendi.

Yeni bir hükümet notuna göre iflas eden kripto firmasının eski genel müdürü, 13 Aralık’ta saat 10’da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde tanık olarak ifade vermeye çağrıldı.

FTX’in yeni CEO’su da tanıklar arasında

Bankman-Fried’in istifasının ardından geçen ay FTX’in CEO’luğunu devralan John J. Ray III de tanık olarak çağrılıyor.

Ray, müşteri fonlarını diğer şirketlerine ödünç vererek kötü kullanmak, riski düzgün bir şekilde yönetememek ve piyasa manipülasyonu yapmakla suçlanan Bankman-Fried’dan önce ifade verecek.

ftx haberleri

Bu hafta başında, Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Demokrat Kongre Üyesi Maxine Waters, Bankman-Fried’ı duruşmaya katılmaya çağırdı.

“CEO olarak üstlendiğiniz rol ve son birkaç hafta içinde medyaya verdiğiniz mülakatlara dayanarak, şu ana kadar sahip olduğunuz bilgilerin tanıklık için yeterli olduğunu düşünüyoruz.

Bildiğiniz gibi FTX’in çöküşü bir milyondan fazla insana zarar verdi. Tanıklığınız sadece Kongre Üyeleri için anlamlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda Amerikan halkı için de kritik önem taşıyacaktır.

Ayın 13’ündeki oturumumuza katılmanız zorunludur ve daha sonra paylaşılacak daha fazla bilgi olması halinde oturumları devam ettirmeye hazırız.”

Ancak Bankman-Fried, gerekli verilere erişiminin olmaması nedeniyle tanıklığı sırasında söyleyebileceklerinin sınırlı olacağını belirtti.

telegram 12

“Mesleki ya da kişisel verilerimin çoğuna hala erişimim yok. Dolayısıyla söyleyebileceklerimin bir sınırı var ve istediğim kadar yardımcı olamayacağım. Komite hala bunun faydalı olacağını düşündüğü için ayın 13’ünde ifade vermeye hazırım.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!