Kripto Para Haberleri

Avrupa Parlamentosu Kripto Üyesi, Belçika’da Yolsuzluk İddialarıyla Tutuklandı!

Avrupa Parlamentosu’nun kripto yanlısı bir üyesinin yolsuzlukla suçlandıktan sonra Belçika’da tutuklandığı bildirildi.

Kripto sever üye tutuklandı

Belçika’nın yerel yayın organı Le Soir tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre dijital varlıklardan yana olduğu bilinen Yunan Sosyal Demokrat ve Avrupa Birliği (AB) Başkan Yardımcısı Eva Kaili; FIFA Dünya Kupası’nın şu anki ev sahibi Katar ülkesiyle işbirliği yaptığı iddiasıyla diğer üç yetkiliyle birlikte tutuklandı.

Raporda AB’deki yolsuzlukla mücadele müfettişlerinin, Körfez’deki bir ülkenin kilit yetkililere rüşvet olarak hediyeler – para teklif ederek AB’nin siyasetini ve ekonomisini etkilemeye çalıştığına dair bilgiye sahip olduğu belirtildi. Her ne kadar Katar’ın adı özellikle verilmemiş olsa da, Le Soir kaynaklarının bu ülkeyi işaret ettiğini bildirildi.

Tutuklama kararını inceleyen Politico’ya göre Kaili, “Katar ve Fas’ın yararına Avrupa Parlamentosu’nda çalışan üyelere siyasi müdahalede bulunmakla” suçlanıyor. Milletvekilinin Kasım ayı başında Katar Çalışma Bakanı ile de görüştüğü bildirildi.

kripto borsa haberleri

Daha önce Real Vision Media ile yaptığı bir röportajda Kaili, blockchain teknolojisinin yanı sıra değiştirilemez tokenleri de övmüş ve NFT’lerin sahip olduğu potansiyeli inceleyecek, analiz edecek bir yasa çıkarmaya çalıştığını söylemişti.

“Özellikle NFT’ler için… Bence büyük bir fırsat sunuyorlar. İki gün önce komitemi eski bir girişim mevzuat raporunu getirmeye ikna etmeye çalışıyordum çünkü yakın zamanda geleceğini görmüyorum. Havayı temizlemenin ve Avrupa’nın yaklaşımının ne olduğunu anladığımızdan emin olmanın çok güzel ve önemli olacağını düşünüyorum.

Bu nedenle NFT’lerle ilgili bir dosya hazırlanmasını, pazarın sahip olduğu dinamiklerin ve potansiyelin analiz edilmesini istedim… Çözebileceği birkaç sorun olduğunu düşünüyorum… aracıları ortadan kaldırabilirsiniz, IP haklarını anında çevrimiçi olarak talep edebilirsiniz, kimlik doğrulama, temelde güven ve şeffaflık için kullanabilirsiniz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!