Altcoin Haberleri

Aptos (APT) Ekosistem Isındıkça Bir Haftada %130 Arttı!

Ethereum gibi akıllı sözleşme platformlarına rakip olmak ve Solana’nın (SOL) hızını gölgede bırakmak isteyen altcoin projesi Aptos, geçtiğimiz hafta büyük kazançlar elde ederek piyasa değerine göre ilk 100 kripto varlığına liderlik ediyor.

Bu haberin yazıldığı sırada APT son yedi günde %109 artış gösterdi ve birkaç gün önce 3,76$’a kadar düştükten sonra 8,67$’a yükseldiğinde bir noktada %130 artış gösterdi.

Aptos zinciri, başlangıçta Meta’nın o zamandan beri terk edilmiş kripto projesi Diem için yaratılmış olan Move adlı bir programlama dili kullanıyor. Aptos, Diem’in kitleler tarafından erişilebilen hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri yaratma hedefini ilerletmeyi amaçlıyor.

aptos haberleri

Aptos ekosistemi yaşam belirtileri gösterdi

APT’nin rallileri Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve çoğu altcoin’in son birkaç gün içinde kazanç elde ettiği genel bir kripto piyasası sıçramasıyla birlikte geldi. Aptos ekosistemi de birkaç proje ve kilometre taşı ortaya çıktıkça yaşam belirtileri gösteriyor.

Dünya çapında 3 milyondan fazla kullanıcısı olan ve kendi kendini barındıran bir kripto para cüzdanı olan Atomic Wallet, APT sahiplerini desteklediğini duyurdu.

Ayrıca, Ethereum tabanlı popüler oyun CryptoKitties’in arkasındaki geliştiriciler tarafından oluşturulan bir blok zinciri olan Flow, Aptos yöneticileri tarafından oluşturulan bir kodlama protokolü olan Jolteon’u uygulamaya koydu.

Yeni yıla girmeden önce Aptos CEO’su ve kurucu ortağı Mo Shaikh, 2023’ün Solana rakibine önemli bir gelişme getireceğini söyledi.

“Yakında hayata geçecek olan ve yalnızca Move gibi şeylerden değil, aynı zamanda paralel işlem işlemeden de yararlanan gerçekten harika DeFi şeyleri var. Yani merkezi limitli emir defterleri, AMM’ler (otomatik piyasa yapıcılar), DEX’ler (merkeziyetsiz borsalar). Tüm bunlar Aptos’a göz kulak olmak için gerçekten harika şeyler olacak. Bu önceki nesil blok zincirinde gördüğümüz her şeye göre inovasyonda adım adım değişiklikler olacak. Bu yüzden tüm bunları dört gözle bekliyoruz.”

Bu haberin yazıldığı sırada APT, 1,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8,18 dolardan işlem görüyor. APT güncel fiyatını görmek için tıklayın.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!