Kripto Para Haberleri

Crypto.com CEO’su Küresel İş Gücünün Kesildiğini Açıkladı!

Crypto.com’un CEO’su, dijital varlık piyasaları toparlanmaya çalışırken firmanın küresel iş gücünde bir kesinti yapılacağını duyurdu.

Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, yeni bir şirket blog yazısında kripto borsası FTX’in yakın zamanda yüksek profilli çöküşü gibi sektördeki öngörülemeyen olaylar nedeniyle firmanın iş gücünü %20 azaltacağını söyledi.

“Bugün küresel işgücümüzü yaklaşık %20 oranında azaltmak gibi zor bir karar aldık…

Personel sayımızı azaltma kararımızda çeşitli faktörler etkili oldu. Dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak ve güçlü bilançomuzu koruyarak iyi performans göstermeye devam ederken, süregelen ekonomik sıkıntıları ve öngörülemeyen sektör olaylarını aşmak zorunda kaldık.”

Marszalek’e göre; Crypto.com 2022’nin ortalarında işgücünde kesintiler yapmış olsa da, FTX’in öngörülemeyen dağılmasıyla başa çıkmak için yeterli değildi.

“Geçen Temmuz ayında yaptığımız azaltmalar bizi makroekonomik gerilemeyi atlatacak şekilde konumlandırdı ancak sektöre olan güveni önemli ölçüde zedeleyen FTX’in son çöküşünü hesaba katmadı.

Bu nedenle ihtiyatlı mali yönetime odaklanmaya devam ederken, şirketi uzun vadeli başarı için konumlandırmak amacıyla ek kesintiler yapmak gibi zor ama gerekli bir karar aldık.”

cryto.com haberleri

CEO, kripto kışı boyunca inancını koruyan sabırlı yatırımcıları övmeye devam ediyor ve nihayetinde ödülleri toplayacak olanların onlar olacağını öngörüyor.

“Bugün, piyasaların sonsuza kadar düşmeyeceğine dair iyi bir hatırlatma oldu. Zor olsa bile inşa etmeye ve HODLing yapmaya devam edenler, kaçınılmaz olarak ödüllendirilecek olanlardır.”

Yıla başlarken kripto piyasaları, piyasa değerine göre önde gelen iki dijital varlık olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyatlarında görülen artışlarla gözle görülür bir toparlanma kaydetti.

BTC, yılın başından bu yana %26’lık bir artışla 20,875$’dan işlem görürken, ETH aynı zaman diliminde %27’lik bir artışla 1,529$’dan hareket ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!