Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti Bitcoin (BTC) İçin Parabolik Ralli Tahmin Ediyor!

Popüler bir kripto stratejisti ve tüccarı, Bitcoin’in (BTC) gelecek yıl öfkeli bir boğa piyasasına hazırlandığını söylüyor.

Kripto stratejisti Credible, Bitcoin’in büyük bir düzeltme dönemini tamamlamak üzere olduğunu ve altı basamaklı bir parabolik ralliyi ateşlemeye hazır göründüğünü söyledi.

“Fiyat açısından beklenenden daha düşük olsak da, makro geçersiz kılma gerçekleşmedi (14.000 $) ve zaman açısından göründüğüne rağmen, beşinci dalgamız için hala doğru yoldayız. Zaman açısından, dördüncü dalga düzeltmesi üçüncü dalgayla orantılıdır, tıpkı ikinci dalganın birinci dalgayla olması gibi.”

seri96 kriptoup
Kaynak: Credible/Twitter

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, büyük bir yükseliş trendi, birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların yükselişte olduğu, diğer ikisinin ise düzeltme periyodu olduğu beş ayrı dalgadan geçer.

Credible’ın grafiğine bakıldığında analist, Bitcoin’in önümüzdeki ay dik rallisine başlayacağını tahmin ediyor gibi görünüyor. Credible’a göre, Bitcoin’in gelecek yıl yaklaşık 150.000 dolara fırlamasını bekliyor.

Credible ayrıca mevcut hissiyatın tüccarların ve yatırımcıların Covid-19 salgını sırasında nasıl hissettiklerini hatırlattığını söylüyor.

“Mart [2020]’deki Covid kazasında neredeyse tamamen aynı şeyi duydum. Kısa bir süre sonra 20x gittik.”

Kısa vadede, kripto stratejisti Bitcoin’in 22.000 doların üzerine çıktığını görüyor.

“Daha fazla kesinti, yerel düşük seviyelerimizin daha fazla süpürülmesi, likidite yukarı doğru yükselmeye devam ediyor ve verimsizlik hala ön planda. En mantıklı hareket bence hala yukarı. Belki önce Haziran’ın en düşük seviyelerini alırız, belki de almayız – er ya da geç bu boşluğu doldurmak için yırtıp atacağız.”

telegram 12
seri95 kriptoup
Kaynak: Credible/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin gün içinde sabit olan 19.107 $ için el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!