Bitcoin HaberleriEthereum HaberleriKripto Para Haberleri

Bloomberg Analisti, Yaklaşan Durgunluğun Kripto Üzerinde Baskı Yaratacağını Söyledi!

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, ekonominin durgunluğa girebileceği ve bunun da kripto para değerlerinde düşüşe yol açabileceği uyarısında bulundu.

Kripto fenomeni Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda McGlone; borsanın, ticari kazançların ve kriptonun yaklaşan bir ekonomik gerilemede darbe alacağını öngörüyor.

McGlone, kripto kralı daha çok riskten uzak bir varlık gibi performans gösterme belirtileri gösteriyor olsa da Bitcoin’in (BTC) bağışık olmayacağını söyledi.

“Bahsetmeyi sevdiğim bir şey var, o da 200 haftalık hareketli ortalama. Bitcoin bunun altında hiç bu kadar zaman geçirmemişti ve şimdi ona çarpıyor. İşte fark bu. Değişen şey bu. Bu olgunlaşma. Bu harika bir şey. Gelecekte bu konu hakkında daha çok konuşacağız. Ayrıca ayrışma gücü belirtileri gösteriyor ve belki de daha fazla riskten uzak bir varlık haline geliyor.”

Ancak McGlone, Bitcoin’in yılın başından bu yana gösterdiği güçlü yükselişin muhtemelen sürdürülemez olduğunu ve S&P 500 ile yakın bir fiyat korelasyonu göstermeye devam edeceğini söyledi. Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 23.172 $ değerindeydi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

“Ancak yıl içinde %40 artış gösteren NASDAQ’a kıyasla %10 artış göstermesi riskli. Bu sabah bile Bitcoin Cuma gününden bu yana bir miktar yükseldi ve her şey daha düşük. Yani bu ayrışmanın gerçekleştiğine dair iyi bir işaret. Bu tipik durgunluk konusunda haklıysam, kazançlar %25 düşer. Bu çok hafif bir durum. Normal bir durum. Olur böyle şeyler. S&P tüm zamanların en yüksek seviyesinden belki %50 düşer. Bu çok normal. O zaman tüm kriptolarda bir sorun yaşayacağız.”

kripto para haberleri

ETH diğer kripto varlıklarını geride bırakacak

McGlone ayrıca Ethereum’un (ETH) diğer kripto varlıklarını gölgede bırakacağına inandığını söyledi.

“Sizi bununla baş başa bırakıyorum. Bitcoin’de yükselişe geçtim ama Ethereum’un daha iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyorum.”

Ethereum bu haberin yazıldığı sırada 1,592 $ değerinde. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!