Bitcoin Haberleri

Uzun Süredir Uyuyan Bitcoin Balinası, 137 Milyon Dolarlık Dev Hareket Yaptı

Bir Bitcoin balinası, dört yıl sonra harekete geçti. Bitcoin’in 38 bin dolar civarında işlem gördüğü bir zamanda, bu balina sahip olduğu BTC’leri taşıdı. Bu balina, yaklaşık dört yıl boyunca pasif kalmıştı.

Bu devasa yatırımcı, toplamda 136,94 milyon dolar değerindeki 3.623 Bitcoin’ini iki ayrı cüzdana aktardı. Zincir içi veriler, bu balinanın 25 Ekim 2018 ile 31 Aralık 2019 arasında, Bitcoin’in yaklaşık 6.889 dolar seviyelerinde olduğu dönemde, 3.623 Bitcoin topladığını ortaya koyuyor. Bu Bitcoin’lerin o dönemki değeri yaklaşık 25 milyon dolar idi.

Kripto para analizi platformu Lookonchain’e göre, bu balina 2018 ve 2019 yılları arasında yaptığı 25 milyon dolarlık yatırımla yaklaşık 112 milyon dolar kazanç sağladı. BitInfoCharts’ın verileri ise, Bitcoin’in 2021’de 69.000 dolarlık rekor seviyesine ulaştığında, bu balinanın 244 milyon dolar kazançla satış yapmadığını gösteriyor.

Son zamanlarda, uzun süre hareketsiz kalan birçok balina cüzdanı aktifleşti. Bu, cüzdan sahiplerinin piyasadaki artışları değerlendirerek kar realizasyonu yapmak istediklerini düşündürebilir. Bu ayın başlarında üç Bitcoin balinası, toplamda 230 milyon dolar değerinde 6.500 Bitcoin’i yeni cüzdanlara taşıdı.

19 Eylül 2023’te, altı yıldır hareketsiz bir Bitcoin cüzdanı, 46 milyon dolarlık bir Bitcoin transferi yaparak piyasada satış baskısının artmasına neden oldu. Ayrıca, bu yılın Temmuz ayında, on yıldır hareketsiz bir başka Bitcoin balinası da 31 milyon dolarlık bir Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!