Bitcoin Analizleri

Rekt Capital, Bitcoin Yatırımcılarına Uyarıda Bulundu!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) önemli bir destek seviyesini kaybetmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

BTC’nin haber yazıldığı sırada 22.517 $’dan işlem görmesi ve gün içinde %2 düşüş göstermesiyle birlikte, yatırımcı Rekt Capital diğer yatırımcılara bir uyarı gönderdi.

Analist, BTC’nin teknik yükseliş trendini sağlam tutmak için 22.692 $’ın üzerinde kapanması gerektiğini söyledi.

“Bitcoin dün trend çizgisini iyi bir şekilde korudu, oysa bugünün fiyatı aşağı yönlü olarak çizginin altında seyrediyor.

Teknik yükseliş trendinin bozulmaması için BTC’nin günlük kapanışını yeşil Yüksek Düşük seviyesinin üzerinde yapması gerekiyor.”

bitcoin analiz
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Bitcoin boğa bölgesine geri dönebilir

Bununla birlikte, yatırımcı umudunu kaybetmek için çok erken olduğunu ve Bitcoin’in hala boğa bölgesine geri dönebileceğini söyledi.

“BTC, ~23.400$’lık direnç seviyesinden geriledikten sonra birkaç haftanın en yüksek seviyesini (yeşil) kaybetmekle tehdit ediyor.

Bu aşamada, BTC hala yeşil üçgene geri dönebilir ve bu fiyat hareketini aşağı yönlü bir fitil olarak yazdırabilir. Bu Yüksek Düşük izlenmesi gereken bir seviyedir.”

Yatırımcı ayrıca kripto ticareti psikolojisi hakkında da bazı bilgiler veriyor.

“Başarılı bir ticaretten sonra beyinde dopamin salgılanır ve bu da bu deneyimi tekrarlama arzusuna yol açar. Bu dürtüye karşı çıkmaya çalışın.

Kazanmanın coşkusunun azalmasına izin verin. Ve nörolojik kimyanızın temel düzeye dönmesi için yeterli zaman tanıyın.”

Bu noktayı genişleten yatırımcı, takipçilerini “kaçırma korkusu (FOMO)” temelli ticaretin potansiyel tuzakları konusunda uyardı.

“Yeşil bir günde FOMO yaparsanız… Kırmızı bir günde FOMO yapmak için yeterli cephaneniz olmaz. FOMO yapmanız gerekiyorsa kırmızı bir gün seçin.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!