Kripto Para Haberleri

Kıdemli Yatırımcı, Yapay Zeka’nın Blockchain Etkinliğine Hakim Olacağını Söyledi

Bir veteran kripto para birimi yatırımcısına göre, yapay zeka (AI) yakın gelecekte kripto para dünyasına giriş yapacak ve devasa bir blockchain olay kümesi haline dönüşecek.

Risk sermayesi yatırımcısı ve Placeholder Capital’in partneri olan eski ARK Invest analisti Chris Burniske, “AI ajanları”nın nihai olarak kripto ağlarını yöneteceğini ve bizi, insan kullanıcılar ile AI varlıkları arasındaki farkı belirleme yöntemlerini bulmaya iteceğini belirtiyor.

Burniske, yapay zeka destekli kripto dünyasında “nefes kesen” bir büyüme öngörüyor.

“Birkaç yıl içerisinde, kripto ağ istatistiklerinin MAU’lar (aylık aktif kullanıcılar) ve MAM’lar (aylık aktif makineler) şeklinde ayrıştırılması gerekebilir. İnsanlar henüz yapay zeka ajanlarının finansal ihtiyaçları için blockchain teknolojisinin ne kadar ideal olduğunu tam olarak idrak etmiş değiller. Fakat bir kez anladıklarında, büyümenin çapı hepimizi şaşırtacak”

Burniske, ayrıca şu an bazı blokzincirlerde faal olan mevcut botların, “ilkel araçlarla deneme yapan insanlar için Taş Devri’ni” anımsattığını ifade ediyor.

2023’te AI ile ilişkili kripto projeleri sağlıklı bir büyüme sergilerken, kripto analiz firması Kaiko geçtiğimiz hafta bu alt sektörün ticaret hacminin diğer dijital varlık sınıflarına kıyasla azaldığını bildirdi.

“AI ile ilgili tokenler momentumunu kaybediyor ve Ocak ayından bu yana en düşük haftalık ticaret hacmine sahip.”

grf12
kaynak: kaiko/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!