ALTCOİNBİTCOİN

Bitcoin, XRP, Dogecoin Fiyat Analizi: 24 Haziran

Piyasa yavaş ve istikrarlı bir toparlanmaya devam ederken, bazı altcoinler beklenenden daha erken toparlandı. Ancak, bu altcoinler birçok farklı nedenden dolayı haberlerde yer aldı. Örneğin, Ripple Labs, yakın zamanda XRP’yi menkul kıymet olmakla suçlayan SEC’e karşı devam eden davada eski bir SEC yetkilisine bir ifade mahkeme celbi sundu.

Üstelik eski tüccar ve analist Nassim Taleb, Bitcoin’in bir değer saklama aracı olmadığına ve 0 değerinde olduğuna inandığını belirtti. Aksine Dogecoin, 24 saat içinde %25,4 oranında toparlanmayı başardı.

Bitcoin (BTC)

btc usd price analysis 4 1536x761 1
Kaynak: BTC/USD – TradingView

Söz konusu artış aynı zamanda destek olarak 31.547 $ seviyesini korudu ve BTC bir süreliğine 33.810 $ direncini kırarken, aktif direnç ve destek seviyesi arasında konsolide etmek için geri döndü. Grafiklerde, Bollinger Bantlarının yakınsadığı ve olası herhangi bir volatiliteyi caydırdığı gözlemlenebilir.

Sıkıştırma Momentum göstergesi nedeniyle gösterge üzerinde siyah noktaların varlığı aktif bir sıkmak sergiledi. Ayrıca, açık yeşil çubukların ortaya çıkmasıyla birlikte düşüş baskısının sabit bir hızla yükseldiği görülebilir. Chaikin Para Akışı, güçlü sermaye girişlerine işaret etmese de, küçük bir artış göstergeyi sıfırın hemen üzerinde tuttu.

Yukarıda belirtilen seviyeler kilit seviyelerdir ve jeton bunlardan birini kırarsa, hareket bir süre o yönde olacaktır.

Ripple (XRP)

xrp usd price analysis 4 1536x761 1
Kaynak: XRP/USD – TradingView

Beklendiği gibi, XRP 0,638$ seviyesinden işlem görerek, 0,644$ direnci ve 0,548$ destek seviyesi dahilinde hareket etti. Son 24 saat içinde direnci kırmak için tekrarlanan girişimlere rağmen, başaramadı. Ancak, ileriye dönük olarak göstergeler aynı yöne işaret ettiği için mümkün olabilir.

Parabolik SAR şamdanlar altında görünen beyaz noktalı çizgi ile, bu yazının yazıldığı sırada bir yükseliş kaydetti. Bu yükseliş trendi, Ortalama Yön Endeksi’nin (ADX) yön hareketi tarafından bir şekilde desteklendi. Zayıflama momentumu aktif eğilim lehine çalıştığı için kırmızı çizgi göstergesinin düştüğü görülebilir. ADX 25’in altına düştüğünde, yükseliş trendinin güçlenmesi beklenebilir.

 Bu durumda XRP, 0,644 doları ileriye dönük bir destek seviyesine çevirebilir.

Dogecoin (DOGE)

doge usd price analysis 4 1536x761 1
Kaynak: DOGE/USD – TradingView

Bahsedilen düşüş Dogecoin’i beklentilerin çok altına itse de, yazının yazıldığı sırada kripto para 0,229 dolardan işlem görüyor. Bu oranda DOGE, %36,3’lük kayıplarını kısa sürede geri alacaktır. Göreceli Güç Endeksi (RSI) o aşırı satım bölgesinde düştü hemen sonra, 22 Haziran’dan beri artıyor. Satın alma baskısı, göstergeyi nötr bölgeye geri itti. 

Basit Hareketli Ortalama – 50 SMA (turuncu) ve 100 SMA (kırmızı) – Her iki Doge için kuvvetli ayı harekete geçti. Bununla birlikte, MACD hızlı hareket eden mavi çizginin Sinyal çizgisinin üzerinde hareket ettiği aktif bir yükseliş geçişi kaydetmeye devam etti. Histogram da yükseliş momentumu gösterdi.

Bir süre için DOGE, 0,285 dolar direnç ve 0,21 dolar destek seviyelerinde konsolide olmaya devam edecek.

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!