Bitcoin Haberleri

Kripto Tüccarı Lark Davis, Bitcoin’in Boğa Sinyali Verdiğini Dile Getirdi!

Kripto tüccarı ve YouTube etkileyicisi Lark Davis, Bitcoin’in (BTC) büyük bir yükseliş sinyalini onayladığını söyledi.

Davis, yeni bir videoda 432.000 YouTube abonesine Bitcoin’in pek çok tüccar tarafından rallilerin yaklaşacağının bir işareti olarak görülen teknik bir olay olan “altın haç”ı gösterdiğini söylüyor.

“Bu oldu. Bu resmi. Onaylandı. Bitcoin’de altın bir haç var. Bu, elbette, 200 günlük hareketli ortalamanın 50 günlük hareketli ortalamasının kesişmesidir. Bunu görmek kesinlikle güzel.”

Davis ayrıca olayın güvenilir bir yükseliş göstergesi olup olmadığını görmek için Bitcoin’deki altın haçların tarihine de bakıyor. Kripto tüccarına göre, BTC en son Mayıs 2020’de onayladığında, %700’lük bir ralli gördü.

bitcoin

Davis, Nisan 2019’da bir başka golden cross BTC’nin %200 artışına tanık olduğunu, Eylül 2015’te ise en yüksek kriptonun fiyatını 300 dolardan 20.000 dolara kadar yükselten bir “durmaksızın mega boğa rallisi” başlattığını söyledi.

Tüccar ayrıca, önde gelen kripto para biriminin takip eden aylarda %22.000’den fazla ralli yaptığı Şubat 2012’de BTC’nin ilk altın haçına da bakıyor.

Bitcoin fiyatında %75’lik bir düşüş yaşandı.

Bununla birlikte Davis, Covid-19 pandemisinin sona ermesinden iki hafta önce Mart 2020’de oluşan bir golden cross’un mutlaka yukarı doğru ivmeyi garanti etmediğini belirtiyor.

“TA’da (teknik analiz) buna denilemezdi… [Covid], fiyatı aşağı çeken beklenmedik bir makro olaydı, bu yüzden bu golden cross büyük bir ralliyi gerçekleştiremedi, ancak bunun nedeni harici bir olay. olmuş.”

telegram 12

Davis, Temmuz 2014’te BTC’nin fiyatı yaklaşık 600 dolardan yaklaşık 150 dolara düştüğü için kısa ömürlü olduğunu kabul ettiği bir başka golden cross daha olduğunu da ekliyor.

“Küçük bir altın haç darbesi aldık. Bu, piyasa için kısa süreli bir coşkuyla sonuçlandı ve ardından Bitcoin fiyatında %75’lik bir düşüş yaşandı.”

CoinGecko’ya göre BTC şu anda yazı yazarken, yedi günün en düşük seviyesi olan 38.578 $’dan %25 artışla 48.435 $’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!