Bitcoin Haberleri

Jack Dorsey ve Elon Musk, Bitcoin Hakkında Konuştu!

Teknoloji devleri Jack Dorsey ve Elon Musk, Bitcoin’in çevre için kötü olduğu anlatısına karşı çıkıyor.

Bitcoin ve çevre

Dorsey, Bitcoin madenciliği, güneş enerjisi ve elektrik pillerinin sürdürülebilir bir elektrik şebekesi oluşturmak için bir araya geldiği bir senaryoyu özetleyen Square Crypto’dan yeni bir Twitter başlığına işaret ediyor.

“Güneş ve rüzgar, fosil yakıtlardan daha ucuz enerji üretir. Bu onları her yerde bulunabilecek hale getirmelidir, ancak bariz bir kusurla engellenirler: Talep düşük olduğunda çok fazla enerji üretirler ve yüksek olduğunda yeterli değildirler. Piller bunu düzeltebilir, ancak tek başına yeterince ekonomik değildir.

Bu sorunu çözebilecek şey, güneş / rüzgar, piller ve bitcoin madenciliğinin neredeyse yalnızca yenilenebilir enerji ile çalışan yeşil bir ağ oluşturmak için bir arada var olduğu bir ekosistemdir. Bu sadece yapılabilir değil, sektörün karlılığını tehlikeye atmadan da yapılabilir.”

bitcoin

Dorsey, yukarıdaki ileti dizisinde “Bitcoin yenilenebilir enerjiyi teşvik ediyor” şeklinde bir tweet attı. Musk, Dorsey’in tweet’ine “doğru” şeklinde yanıt verdi.

Cambridge Üniversitesi’nden alınan verilere göre Bitcoin artık Hollanda’dan daha fazla enerji tüketiyor. Ek olarak, Nature Communications’ın yeni bir çalışması, Bitcoin madenciliğinin Çin’in iklim değişikliği hedeflerine ulaşmasını engelleyebileceğini öne sürüyor.

MicroStrategy’den Michael Saylor ve Wall Street emektarı Max Keiser, son zamanlarda Bitcoin’in çevresel etkisiyle ilgili endişeleri de ele aldı.

Musk ve Dorsey gibi Keiser, Bitcoin’in yenilenebilir enerji kullanımını teşvik edeceğini öne sürüyor. Saylor ise farklı bir durum ortaya koyuyor ve Bitcoin blok zincirinin tükettiği enerjinin trilyonlarca dolarlık değeri korumak için harcandığına, yani büyük enerji kullanımının bazı şekillerde beklenebileceğine dikkat çekiyor. Ek olarak Saylor, Bitcoin madenciliğinin aşırı enerjinin olduğu yerlerde gerçekleştiğini savunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!