Kripto Para Haberleri

Mark Yusko, Kripto Boğa Piyasası Çağrısını İkiye Katladı!

Morgan Creek Digital’in kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, bir kripto para boğa piyasasının kapıda olduğu konusundaki tahmininde kararlı olduğunu söyledi.

Kripto Piyasası Boğa Yolunda

Yusko, kripto boğa piyasasının bu ay başlamasının biraz aceleci olabileceğini belirtti.

Morgan Creek’in başındaki isim, “kripto yazı” adını verdiği dönemin büyük ihtimalle Haziran ortasında başlayacağını söyledi.

“Bir süre önce doğum günüm olan 18 Nisan’da… Kripto yazının geleceğini, kripto ekinoksumuzun olacağını açıklamıştım. Ancak, belki de erken davranıyorum. Belki de tarih 15 Haziran olmalıdır.”

kripto boğası

Yusko’ya göre, Bitcoin (BTC) şu anda önemli bir yükselişi tetikleyebilecek bir teknik dönüş modeli oluşturuyor.

“Fakat asıl ilginç olan, Bitcoin’in son 12 ay boyunca tamamen düz seyretmesi. Bu gerçekten ilgi çekici. Bunun sebebi ise, 60.000 dolardan 27.000 dolara hızlı bir düşüş yaşaması ve ardından düz bir seyir izlemesi. FTX krizinin ardından 15.000 dolara kadar düştü.

Grafiğe bakarsanız, 27.000 dolarlık bir alanı başarılı bir şekilde ters baş ve omuzlar şeklinde gösteriyor. Bu, gerçekten dikkat çeken bir teknik model. Ve bence, momentumu sürdürmek için bazı olumlu haberlere ihtiyacımız var.”

Yusko, bu tür bir kaosun bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin (CBDC) sorunsuz bir şekilde benimsenmesini teşvik edebileceğini belirtti.

“İlginç olan şu ki, eğer bu yıl tarihte görülen en büyük üç banka iflasının yaşanacağını söylemiş olsaydınız, ki bu durum, hiç kimsenin tahmin etmediği bir durum, bu tarihteki en kötü yıl olacağını söylemiş olsaydınız…

‘Vay canına, Bitcoin çökecek’ diye düşünürdünüz. Ancak tam tersi oldu, değeri önemli ölçüde arttı.

Bu durumda bir mesaj olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta, bence tüm bu gelişmeler, bankacılık sisteminde bir korku oluşturarak gelecekteki CBDC’nin rahatlıkla kabul edilmesini sağlamaya yönelik bir planın parçası.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!