ALTCOİN

XRP Davası Uzun Sürebilir! Ripple Bu Konuda Ne Yapmalı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), XRP ve Ripple Labs’a doğrudan dava açarak itiraz etmesinin üzerinden 171 gün geçti. Şimdiye kadar değiş tokuş edilen bir dizi önerge ve muhtıra oldu, ancak net bir kazanan ortaya çıkmadı. Her mahkeme kararının, bu davada olağandışı ve belki de kendi başına istisnai olan geniş kapsamlı yansımaları olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Ripple’ın Üstünlüğü Vardı

Başlangıç ​​olarak, SEC’in Ripple’dan yasal tavsiye belgeleri alma kararı açıkça geri tepti. Blockchain firmasını yasal tavsiyeyi “görmezden gelmekle” suçladılar ve mahkeme kararından sonra, sanıkların adil uyarı savunmasına karşı ana karşı argümanlarını kaybettiler.

Öte yandan Ripple, halihazırda iki kilit savunma sundu ve SEC’in suçlama oyununa sistematik olarak saldırdı. Ripple, ajans keşif için ek tanıklar talep ettiği için SEC’i “ayarını değiştirmekle” suçlayarak yanıt verdi. Ek olarak, San Francisco merkezli blockchain firması, SEC’in keşif uzatma talebinin kendisine “varoluşsal bir tehdit” oluşturduğunu belirtti.

60a607137152d80cec0db07b
XRP Davası Uzun Sürebilir! Ripple Bu Konuda Ne Yapmalı? 1

Pek çok kişiye göre, SEC’in konuyu ele alış biçimi yanlış yönlendirildi . BTC, ETH ve XRP ile ilgili kağıtları üretmek için birkaç talep aldıktan sonra bile sağır edici bir şekilde sessiz kaldı. Öte yandan Ripple, ajansın neredeyse tüm gereksinimlerine uydu. Genel olarak, SEC’in zaten istediğinden fazlasını aldığını söylemek doğru olur, ancak sürekli olarak ufkunu genişletiyor.XRP Davası Uzun Süreli Görünüyor, Ripple Çözülmeli mi?

Ripple Yerleşmeli mi?

Davanın ruhu şimdilik, en azından Ripple için yukarıda belirtilen savunmada bulunuyor. Jesse Hynes süre önce aynı, ünlü avukat kazanan blockchain firmanın oran yorumlayan opined ,

“Ripple/def SEC’in adil uyarı savunmasını reddetme seçeneğini yenmesini bekliyorum…”

Avukat ayrıca, kararın herhangi bir şekilde gidebileceği için tavsiyesinin bir tuz tanesi ile alınması gerektiğini hatırlatmaya dikkat etti. Bununla birlikte, Ripple’ın adil uyarı savunması onaylanırsa, konu özet duruşmadan önce çözülebilir veya sonuçlandırılabilir.

Topluluk, son zamanlarda Ripple’ın davayı çözmesine karşı çıktı. Birincisi, “haksız” bir emsal teşkil edecek ve iki, firmanın SEC’e boyun eğmesi anlamına gelecek. Hynes’a göre, Ripple geriye bakıp teslim olmak yerine sadece buradan devam etmeli.

Ripple’ın ise davanın sona ermesinin ardından halka açılması bekleniyor. Bunu akılda tutarak, SEC’i “yok etmek” istemeyecektir, bu nedenle şu anda uzlaşma seçeneği tamamen göz ardı edilemez.

Stefan W. Huber Twitter’da şunları söyledi:

“Ripple’ın anlaşmaya kadar geçen süreyi, halka arz ile ilgili mümkün olduğunca fazla belirsizliği tahmin etmek ve onu anlaşmanın bağlayıcı bir parçası yapmak için kullandığını hiç düşündünüz mü? Unutmayın: Ripple zaten geçen yıl halka açılmak istedi.”

Kimin üstün olduğu net olmasa da sarkacın en azından şimdilik blockchain şirketi lehine döndüğünü söylemek haksızlık olmaz. Bununla birlikte, Ripple adil bildirim hareketini kazansa bile, bunun yargılamada bir zafer sağlamadığı belirtilmelidir. Hynes durumu şöyle açıkladı:

“Bu önergeyi kazanmak, savunmanın yargılamayı kazanacağı anlamına gelmez. Sadece mahkemede tartışılabilir. Bu önergenin kazanılması, söz konusu davanın nizamı konusunda hâkimin bu savunmadan yana olacağının bir göstergesi değildir.”

5vye1jim
XRP/USD 0,8 dolara düştü. Kaynak: TradingView

Kaynak: Bitcoinist

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!