Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Benjamin Cowen, Bitcoin Boğaları Uyardı!

Analist Benjamin Cowen, yatırımcıların ABD dolar endeksi (DYX) son haftalarda düşüş gösterdi diye Bitcoin’de yükselişe geçmeden düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Yeni strateji oturumunda Cowen, DYX’in 2022’deki en yüksek seviyesi olan 114,77’den %8’in üzerindeki düşüşe göz atıyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak için dolarlarından ayrılıyor

Endexteki zayıflık, yatırımcıların riskli kripto para birimlerine yatırım yapmak için dolarlarından ayrıldıklarını gösteriyor. Yatırımcılar bu durumda DXY’yi yakından takip ediyor. Yükselen DXY, yatırımcıların ABD doları lehine riskli varlıklar sattıklarını gösteriyor.

Cowen’a göre DXY 103 civarında güçlü destek bulması, bu yılki yükseliş trendini tersine çevirmek yerine; Ralliye devam edeceğini gösteriyor.

bitcoin haberleri

Tarihte 1980’lerin enflasyonist ortamı ve 2000’lerin başındaki dot-com çöküşü de dahil olmak üzere böyle bir senaryonun gerçekleştiği birçok kez referans veriyor.

“ABD doları döviz endeksinin yükselişinin tamamen sona erdiğine dair zafer zilini çalmadan önce, tarihteki benzer geri çekilmelerin de doların yükselişinin hemen sona ermesiyle sonuçlandığını varsaymış olsaydınız; büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağınızı unutmayın. Çünkü hem 1980’lerdeki yüksek enflasyon döneminde hem de oldukça derin bir resesyon yaşadığımız dot-com çöküşü sırasında, doların ilk yükselişinden hemen sonra bitmediğini fark edeceksiniz.

Bir süre geri geldi ve sonra tekrar yükseldi. Dolayısıyla bunun akılda tutulması gereken önemli bir husus olduğunu düşünüyorum. Ve eğer beklediğime çok benzer bir şekilde gerçekleşirse, önümüzdeki yılın başlarında ‘eğer henüz gerçekleşmediyse’ doların en azından tekrar yükselmeye başladığını görürsünüz ve daha sonra ne yapacağına karar verirsiniz.”

Yakından takip edilen analiste göre, DXY’nin yükseliş trendini sürdürmesi, kripto ve hisse senetleri için yeni ayı piyasası dipleri için katalizör olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!