Altcoin Analizleri

The Graph, Bir Haftada %175 Arttı!

Ethereum tabanlı altcoin The Graph, fiyatının bir haftadan kısa bir süre içinde %175 oranında fırlayarak 1 milyar dolarlık piyasa değeri seviyesini aştığını gördü.

Blockchain endeksleme protokolü The Graph (GRT), Şubat ayının ilk gününden bu yana fiyat etiketinin dramatik bir şekilde yükseldiğini gördü.

Token 0,08$’dan 0,239$’a kadar yükseldikten sonra 0,177$’lık mevcut fiyatına geriledi.

Kripto analiz firması Messari’ye göre, GRT’nin sorgu ücretlerinden veya kullanıma göre faturalandırılan ücretlerden elde ettiği gelir akışı son zamanlarda artıyor ve bu da artan benimseme oranlarına işaret ediyor.

“Sorgu ücreti kesintileri bireysel Endeksleyiciler için genellikle sabit kalırken, sorgu ücretlerinden elde edilen toplam GRT geliri QoQ (çeyrekten çeyreğe) %66 ve YoY (yıldan yıla) %6,200’ün üzerinde arttı.

ABD doları bazında bu, bir önceki çeyreğe göre %5 ve bir önceki yıla göre %265’lik bir artışa karşılık gelmektedir. Aynı zamanda The Graph, 2022’nin 4. çeyreğinde sorgu ücretlerinden elde edilen GRT gelirinde bir önceki çeyreğe göre %66 ve bir önceki yıla göre %6.228 artış yaşadı. Önümüzdeki çeyreklerde daha fazla alt grafik mainnet’e taşındıkça sorgu ücretleri de artmaya devam edecektir.”

The Graph, Web3 sektöründe gelişmeyi amaçlıyor

Messari, The Graph’in alt grafikler veya veri derleyen API’ler (uygulama programlama arayüzleri) ekleyerek ağında geliştirmeyi kolaylaştırmaya devam edeceğini ve bunun da Web3 sektöründe daha hızlı yeniliklere yol açabileceğini tahmin ediyor.

“Hacimdeki bu artış, mevcut katılımcıların kârlılığını artırırken protokole daha fazla kilit katılımcıyı çekebilir. The Graph, daha fazla alt grafik ekleyerek geliştiricilerin önündeki teknik engelleri kaldırmaya devam edecek ve sonuçta Web3 genelinde daha hızlı inovasyona yol açacaktır.”

the graph analiz
kaynak: messari

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!