Altcoin Analizleri

Ünlü Analist, Solana’nın Ayı İşaretleri Verdiğini Söyledi!

Bitcoin’in (BTC) 2018 ayı piyasasının dibe vurduğunu doğru bir şekilde söyleyen kripto analisti, Solana’nın (SOL) önemli bir geri çekilme için hazırlanıyor olabileceğini söyledi

Smart Contracter, Twitter takipçilerine Solana’nın yıla güçlü başlangıcının büyük olasılıkla sonuca ulaştığını söyledi.

SOL’dan net bir V dönüşü, beş dalgalı dürtüsel hareketle %112’nin üzerinde hareket… Aslında yönetim kurulu genelinde görebildiğim en net hareketlerden biri.

Önümüzdeki haftalarda, ABC’nin tüm bu koşuyu muhtemelen %25-%35 arasında düzeltmesini bekliyorum ancak bu muhtemelen satın almak için bir düşüş olacaktır.”

solana analiz
Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Smart Contracter, dalgalar halinde ortaya çıkma eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini kullanıyor. Teoriye göre, yükseliş eğilimindeki bir varlık beş dalgalı bir ralliden geçtikten sonra düzeltme (ABC dalgası) eğilimindedir.

Smart Contracter’ın grafiğine bakıldığında, 0,618 Fibonacci seviyesinde SOL için 12 doların altına bir hareket öngördüğü görülüyor.

Yakından takip edilen ekonomist Alex Krüger de SOL’un son birkaç haftadaki destansı fiyat artışlarının muhtemelen sona erdiğini düşünüyor. Krüger’e göre, SOL’un rallisini körükleyen şortlar çoktan yok edildi.

“Ayılar yok oldu. SOL fonlama piyasaları yeniden dengeye kavuştu. Düşünmek için hala yer var ancak üstün performans aşaması çoğunlukla geride kaldı.”

solana analiz
kaynak: alex krüger/twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Solana, gün içinde %1’in üzerinde bir artışla 16,31 dolardan işlem görüyor. SOL güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!