Altcoin Haberleri

Tether (USDT) Coinbase Borsasında Listeleniyor!

Dünyanın en önemli borsalarından biri olan Coinbase, ciddi hamlelerine devam ediyor. ABD merkezli borsa Nasdaq’ta listelenmesinin ardından şimdi de USDT Tether işlem çiftlerini profesyonel trader’lar için var olan platformu Coinbase PRO’da listeleyeceğini resmen açıkladı.

Son dönemdeki hamleleriyle dünyanın ilgisini çeken ABD merkezli borsa, TSİ dün akşam yaptığı resmi açıklamayla profesyonel yatırımcılarının dolara endeksli olan kripto para USDT almasına izin vermeye başlayacağını duyurdu. Kullanıcılar işlemlerine gelecek hafta salı gününden itibaren başlayabilecek. Tether şirketinin davalık olduğu ve ceza ödediği New York eyaletinde ise, kullanıcılar bu kapsamın dışında tutuldular.

Böylece ABD’deki Coinbase kullanıcıları euro, sterlin ve ABD doları yatırarak USDT alabilecekler. Coinbase’in aynı listelemeyi perakende yatırımcı uygulaması için yapıp yapmayacağı ise henüz belli değil. Normal şartlarda Coinbase’in profesyonel platformunda bir token listelediği zaman birkaç gün içinde küçük yatırımcılar için var olan uygulamaya da o token’ın geldiği belirtiliyor ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yok.

Bu anlaşma Tether şirketi açısından da çok önemli. Bilindiği üzere Tether’in ihraç ettiği USDT, şu anda dünyada hacmi en yüksek olan dolara endeksli kripto para… USDT genel hacim büyüklüğünde de üçüncü sırada bulunuyor.

Ancak Tether’in elinde bulundurduğu USDT’leri gerçek dolar ile desteklemediği iddiaları yüzünden New York Başsavcılığı Tether’e dava açmış ve 2 sene sonunda taraflar anlaşmaya varmıştı. Anlaşma gereği Tether 18 milyon dolarlık ceza ödemek zorunda kalmıştı. Piyasa ise bu anlaşmayı olumlu yorumlamış ve belirsizlik ortadan kalkmıştı.

USDT, ABD’deki diğer regüle borsalar Binance ve Kraken’de de mevcut ancak Coinbase gibi ABD devlet otoritelerinin gözünün üzerinde olduğu ve çok daha büyük regülasyonlarla piyasada olan, hatta Nasdaq’ta listelenen bir borsanın bu hamleyi yapması uzmanlar tarafından çok daha önemli bir hareket olarak görülüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!