Altcoin Haberleri

Stellar Aid Assist Sistemi Kullanılarak Rus İşgalinden Etkilenen Ukrayna Sakinlerine Yardım Edilecek!

Bir XRP rakibi, Rusya’nın askeri saldırganlığının ortasında Ukrayna halkına insani nakit ödemelerine güç verdi. Yeni bir basın açıklamasına göre Stellar (XLM) Development Foundation (SDF) ve International Rescue Committee (IRC), savaştan zarar gören ülkede blok zinciri destekli yardım ödemesi başlattı.

IRC, dünyanın dört bir yanındaki insani krizlere müdahale eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş, SDF ise halka açık Stellar blok zinciri ağının gelişimini desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş.

Stellar tabanlı ‘uçtan uca nakit yardım sistemi’ kullanılacak

Basın açıklamasına göre yeni pilot uygulama, Stellar Aid Assist adı verilen “yeni uçtan uca nakit yardım sistemini” kullanacak.

stellar aid assist haberleri

Stellar Aid Assist, Circle’ın stablecoin’i USD Coin’i (USDC) Vibrant cüzdan uygulamasını kullanarak Ukrayna’daki insanlara dağıtacak.

Projenin sınır ötesine taşınması tehlikeli ve güvenli bir şekilde saklanması zor olabilen nakit paraya göre bir avantajı olduğunu söyledi.

“Ayrıca Ukrayna’daki müşterilerin bir banka hesabı ya da kredi veya banka kartı olmasa bile nakit yardımlarını almalarına olanak tanıyor çünkü telefonlarındaki dijital bir cüzdanda saklayabiliyor ve MoneyGram’ın 175 ülkedeki 400 binden fazla temsilci konumu aracılığıyla dijital dolarları dünyanın hemen her yerinde gerçek para birimine dönüştürebiliyorlar.”

Pilot uygulama küçük ölçekli: IRC ve SDF şu ana kadar 33 kişiye USDC dağıttı ve güneydoğu Ukrayna’da toplamda sadece 100 kişiye ulaşmayı hedefliyor. Stellar, programın “nakit yardımı ve bağış programları için gelecekteki finansal yeniliklere zemin hazırlama potansiyeline sahip olduğunu” savundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!