Altcoin AnalizleriKripto Para Analizleri

Kripto Analiz Firması, Bir Metriğin Yükseliş Sinyali Verdiğini Söyledi!

Önde gelen kripto analiz firması Santiment, takip ettikleri bir metriğin geçmiş performansa dayalı olarak piyasada yükselişe işaret ettiğini söyledi.

Santiment’e göre korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) çeşitli sosyal medya platformlarında “sat” gibi olumsuz kripto terimlerinin yaygınlığıyla belirlendiği üzere en yüksek seviyelere ulaşıyor.

Kripto piyasasındaki olumsuzluk dibe işaret ediyor

Santiment, sosyal baskınlık metodolojisini kullanarak kripto piyasasındaki olumsuzluğun genellikle bir dibe işaret eden bir seviyeye ulaştığını söyledi.

Analiz firmasına göre, olumsuzluk büyük ölçüde FTX’in patlaması ve gözden düşen kurucusu Sam Bankman-Fried’in tutuklanmasının yanı sıra dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in finansal istikrarına ilişkin artan sorulardan kaynaklanıyor.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell da şahin politikasıyla piyasaları aşağı çekmeye devam ediyor.

“Şu anda kriptoda çok fazla kıyamet ve kasvet var. Binance FUD, Jerome Powell’ın şahinliği ve devam eden Sam Bankman-Fried duruşma başlığı; haftayı bitirmek için kapitülasyonun yaygın olmasının birçok nedeni var. Tarihsel olarak bu belirsizlik bir dip sinyalidir.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Santiment ayrıca, bir zamanlar hareketsiz olan cüzdanların faaliyetleriyle yükseliş eğilimi gösteren üç altcoini de inceledi.

“Birkaç altcoin, adres faaliyetlerinde büyük artışlar görüyor ve hareketsiz cüzdanlar şu anda fonlarını taşımak için uyanıyor. Diğerleri ise çamura saplanıp kalmış durumda ve geride kalma olasılıkları daha yüksek.”

Santiment, otomatik verim-tarım protokolü Yearn.Finance’in (YFI) “kısa bir depresyon döneminin ardından” etkileyici bir ağ etkinliği gösterdiğini söyledi.

altcoin analiz
kaynak: santiment/twitter

Bu haberin yazıldığı sırada YFI 5.626 dolardan işlem görüyor. YFI güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Santiment’e göre, merkezi olmayan finans projesi REN (REN) “karmaşık mali durumu nedeniyle çok güçlü bir toparlanma göstermiyor.”

altcoin analiz
kaynak: santiment/twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Ren 0,074 dolardan işlem görüyor. Ren güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Santiment son olarak, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) işlem gördüğü merkezi olmayan kripto borsası Uniswap’in (UNI) ağ etkinliği açısından güçlü bir büyüme sergilediğini söyledi.

“UNI daha önce, bir NFT pazaryeri duyurulduğunda güçlü bir büyüme yaşadı. Ancak yine de NFT ile ilgili pompayla karşılaştırıldığında bile güçlü bir şekilde büyüdüğünü görebiliyoruz.”

altcoin analiz
kaynak: santiment/twitter

Bu haberin yazıldığı sırada UNI 5,35 dolardan işlem görüyor. UNI güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!