ALTCOİNBİTCOİN

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Raoul Pal, Kripto Piyasası Hakkında Görüşlerini Paylaştı!

Makro gurusu Raoul Pal, bir ana metrik herhangi bir gösterge ise, dijital varlık piyasalarının yukarı yönlü büyük bir tersine dönüş için hazırlanıyor olabileceğini söylüyor.

Real Vision ile ilgili yeni bir piyasa güncellemesinde Pal, kripto piyasalarının çoğunlukla M2 para arzından gelen likidite tarafından yönlendirildiğini söylüyor.

M2 para arzı, kabaca dolaşımdaki toplam para miktarı artı paraya yakın veya kolayca nakde çevrilebilen yüksek likiditeye sahip nakit olmayan varlıkları ifade eder.

goldman sachs
Eski Goldman Sachs Yöneticisi Raoul Pal, Kripto Piyasası Hakkında Görüşlerini Paylaştı! 1

Birçok kripto yatırımcısı, blok başına verilen BTC miktarının yarıya indirildiği Bitcoin yarılanmasına odaklanırken, Raul Pal M2’nin muhtemelen daha büyük bir rol oynadığını söylüyor.

“Kripto, iş döngüsü tarafından yönlendirilmiyor, ancak küresel likidite tarafından yönlendiriliyor. Yani bu, trendden küresel M2 sapmasıdır. Yani M2’nin değişim oranı ve trendden ne kadar uzak olduğu. Ve trendden yaklaşık bir buçuk standart sapma uzakta ve yükseliyor.

Hem tepede hem de dipte olan o zaman, likidite kriptoyu yönlendirdiği için kripto piyasalarında dönüşlere yol açar. Unutmayın, bu döngüsel bir varlık değildir, bu nedenle petrol ve emtialar gibi olduğu yere geri dönmez. Bu büyük uçucu bantlarla zaman içinde yukarı ve sağa doğru giden bir ağ benimseme modelidir.

Birçok insan, bunun yarılanma tarafından yönlendirildiği anlatısına sahiptir. Şimdi belki de Bitcoin’de her dört yılda bir arzdaki azalma olan yarılanma bir faktördür çünkü likidite ile ilişkilidir. Yani yaptığınız şey, piyasalara daha fazla likidite koyarsınız, daha fazla insanın sermayeyi düşük arz ortamına, yani yarıya ayırmasına yol açar. Gerekli bir haberci olarak yarıya ihtiyacınız yok.”

seri14 kriptoup
Kaynak: Real Vision/YouTube

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!