Kripto Para Haberleri

Elon Musk’ın Bir Yıl İçerisinde 200.000.000.000 Dolar Serveti Yok Oldu!

Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın ciddi bir hisse senedi düzeltmesinin ortasında yaklaşık 13 ayda yaklaşık 200 milyar dolar kaybettiğini iddia etti.

Bloomberg’in raporuna göre Musk’ın net değeri Kasım 2021’de 340 milyar dolarla zirveye ulaşmışken şu anda 137 milyar dolara gerilemiş durumda ve bu da onu tarihte net değerinden 200 milyar dolar silinen tek kişi yapıyor.

Elon Musk zenginlikte ikinciliğe geriledi

Musk, Eylül 2021’den bu yana elinde tuttuğu zirveyi kaybettikten sonra şu anda dünyanın en zengin ikinci kişisi konumunda. Bulgari, Christian Dior ve TAG Heuer gibi üst düzey markaların sahibi olan lüks mallar devi LVMH’nin CEO’su Fransız Bernard Arnault, 162 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanı oldu.

Bloomberg’e göre Musk’ın servetinin büyük bir kısmından Tesla sorumluydu ancak hisse senedi fiyatındaki düşüş şimdi SpaceX’in milyarderin en büyük varlığı olmasıyla sonuçlandı. Bloomberg, Elon Musk’ın SpaceX hissesinin şu anda 44,8 milyar dolar değerinde olduğunu tahmin ederken, Tesla’daki hissenin değeri yaklaşık 44 milyar dolar. Kasım 2021 ile Aralık 2022 arasında Tesla’nın hisse senedi fiyatı %70’in üzerinde düştü.

elon musk haberleri

Tesla’nın hisselerindeki düşüşün yanı sıra Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasını finanse etmek için 2022 yılında elektrikli otomobil üreticisindeki hisselerinin önemli bir kısmını da sattı.

Musk’ın 2022 yılının Ekim ayında mikroblog platformunu satın alması, önde gelen meme token Dogecoin’in (DOGE) geçici olarak yükselişe geçtiği bir döneme denk geldi. Geçtiğimiz ay, dünyanın en zengin ikinci kişisi, Twitter’ın kripto ödemelerini bir özellik olarak eklemesinin “akıllıca” olmadığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!