Altcoin Haberleri

Santiment: 190.2 Milyon Dolarlık Balina İşlemi, Büyük Fiyat Hareketine İşaret Ediyor!

Kripto para birimi analiz firması Santiment, Ethereum tabanlı metaverse projesi Decentraland’ın (MANA) fiyatında büyük dalgalanmalar yaşanabileceğine işaret eden önemli bir balina işlemi gerçekleştiğini bildiriyor.

Santiment: Balinalarda Ciddi Hareketlilik Var

Firmanın verdiği bilgiye göre, bir balina birdenbire 256.31 milyon MANA’nın (yaklaşık 190.2 milyon dolar değerinde) ağ üzerinde taşındığını belirtiyor. Bu işlem ağın şimdiye kadar gördüğü en büyük işlemlerden biri olarak kaydediliyor.

Kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik, yatırımcıların dikkatini belirli işlemlere çeviriyor. Santiment tarafından yayınlanan son raporda; Ethereum tabanlı bir altcoin için gerçekleştirilen 190.2 milyon dolarlık balina işlemi, piyasada önemli bir etkiye sahip olabileceği belirtiliyor.

Balina işlemleri, diğerlerinden daha büyük hacimlerde gerçekleştirilen kripto para işlemleridir. Bu tür işlemler, genellikle büyük yatırımcıların piyasaya yön vermesiyle ilgili olarak tartışılır. Dolayısıyla, böyle büyük bir balina işlemi, piyasada ciddi bir fiyat hareketine neden olabilir.

Santiment raporu, Ethereum tabanlı bir altcoin’in 190.2 milyon dolarlık balina işlemine konu olduğunu ortaya koyuyor. Bu işlem, altcoin’in fiyat hareketlerine yönelik birçok spekülasyona neden oldu. Raporda belirtildiği gibi, böyle büyük bir işlem genellikle ciddi bir fiyat hareketiyle bağlantılıdır.

Ancak, kripto para piyasasındaki hareketlilik tahmin edilmesi zor ve belirsiz bir alandır. Dolayısıyla, bu işlemin ne yönde bir etki yaratacağı henüz net bir şekilde öngörülemiyor. Yine de, yatırımcılar için önemli bir işaret olduğu kesin. Piyasadaki gelecekteki fiyat hareketleri, bu işlemin ardındaki balinanın niyetlerine ve piyasanın genel durumuna bağlı olarak şekillenecek.

“Decentraland bugün ağında tüm zamanların en büyük işlemlerinden birini gerçekleştirdi ve 256,31 milyon MANA bilinen bir balina adresinden taşındı.

Bu hareket 190,2 milyon dolar değerindeydi. Tipik olarak, bu büyük işlemler fiyatların yeni bir yöne doğru hareket edeceğinin habercisidir.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

MANA bu haberin yazıldığı sırada 0,70 dolardan işlem görüyor. MANA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Santiment’in son raporuna göre, kripto para piyasalarında son zamanlarda büyük hacimli işlemler gözlemleniyor. Santiment’in yaptığı analizler, Chainlink (LINK) adlı kripto para birimi için gerçekleştirilen son işlemlerin, son sekiz ayın en büyüğü olduğunu ortaya koydu.

Buna göre, 106 milyon dolarlık Chainlink (LINK) işlemi, bir balinanın elindeki LINK’leri satması sonucunda gerçekleşti. Balina işlemleri, genellikle kripto para piyasalarında büyük etkilere yol açar ve yatırımcıların dikkatini çeker. Bu durumda da piyasada büyük bir etki yaratması muhtemel.

Ancak, kripto para piyasası oldukça volatil ve tahmin edilmesi zor bir alandır. Dolayısıyla, bu işlemin fiyat hareketlerine ne şekilde etki edeceği kesin olarak öngörülemiyor. Ayrıca, balinanın niyetleri ve diğer piyasa koşulları da fiyat hareketlerinde etkili olabilir.

Yine de, Santiment’in son raporu yatırımcılar için önemli bir işaret niteliği taşıyor. Özellikle de LINK yatırımcıları, bu işlemle ilgili detayları yakından takip etmeli ve piyasadaki diğer faktörleri de göz önünde bulundurarak karar vermeliler.

Balina işlemi, LINK’in FTX çöküşünden hemen önce 8,34 $’a ulaştığı dönemde meydana geldi. Ancak, şu an itibariyle LINK’in değeri 7,70 $ seviyesine gerilemiş durumda.

Chainlink’in sekiz ay içindeki en büyük işlemi 12 saat önce gerçekleşti. 106 milyon dolarlık LINK yeni bir balina adresine taşındı ve bu Haziran ayından bu yana gerçekleşen en büyük işlem oldu. Bu transfer, fiyatın FTX çöküşünden bu yana en yüksek seviye olan 8,34 $’a ulaşmasından dört saat önce gerçekleşti.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Santiment, Bitcoin’in (BTC) 25.000 $’lık psikolojik direnç seviyesini aşma riski taşıdığı bir dönemde, kripto para piyasalarının genel olarak sağlıklı göründüğünü ve birçok projenin geçtiğimiz hafta piyasa değerinde %20’lik kazançlar elde ettiğini belirtiyor.

“Kripto piyasaları, geçtiğimiz hafta içinde piyasa değerlerine %20 ya da daha fazla değer katan çok sayıda projeyle etkileyici getiriler sağlamaya devam ediyor. Bitcoin 25.000 $ aralığını zorlamaya devam ederek altcoinlerin sağa sola pompalamaya devam etmesine olanak tanıyor.”

kripto para analiz
kaynak: santiment/twitter

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 24.456$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!