Bitcoin Haberleri

Pompliano, Bitcoin’in Büyük Başarı Elde Ettiğini Vurguladı!

Bir kripto pazarının önde gelen ismi, Bitcoin’in (BTC) geçen yıl yaşadığı derin düşüşten sonra bile enflasyon koruması olarak hizmet vermeye devam ettiğine olan inancını güçlendiriyor.

Kripto endüstrisinde ünlü bir isim olan Anthony Pompliano, Twitter takipçilerine, mal ve hizmet fiyatlarının yükseldiği 2022 yılında bile BTC’nin neden enflasyona karşı en iyi koruma aracı olduğunu açıklıyor.

Pompliano, yazısında, geçen yıl Bitcoin’i reddedenlerin büyük bir fırsatı kaçırdığını vurguluyor.

“Piyasalar ileriye dönüktür. Fed enflasyonu düşüreceğini söylediğinde, yatırımcılar enflasyondan korunma amaçlı varlıklarını satarak hazine tahvili ve değerli hisse senedi aldı. Enflasyonun düşmesini beklemediler. Fed’in yapacağını söylediği şeyi önden yaptılar.

Birçok kişi yanlış bir şekilde BTC’nin 2022’deki çöküşünün enflasyondan korunma aracı olmadığını kanıtladığını belirtti. Bu daha yanlış olamazdı. Fed enflasyonu düşürürken enflasyondan korunma varlıklarının fiyatlarının düşmesini beklersiniz. Sürpriz! Olan bu.”

bitcoin haberleri

Bitcoin fiyat artışı, makroekonomik tepkinin göstergesi olabilir

Kripto piyasasındaki bir lider isim, BTC’nin son dönemdeki %60’lık fiyat yükselişinin mevcut makroekonomik koşullara verdiği tepkinin bir göstergesi olabileceğini belirtiyor.

Bitcoin 2023’e başlamak için %60 arttı. Bu neden oluyor? Piyasa, Fed’in faiz oranlarını %4,5 oranında artırdığını ve bilançosundan 1 trilyon dolar sattığını, ancak enflasyonun hiçbir zaman %6’nın altına düşmediğini fark etti. Şimdi Fed bilançosunu artırıyor ve enflasyon hızlanıyor.

BTC mevcut makro duruma yanıt veriyor. Piyasa ileriye bakıyor ve enflasyonun daha önce inanılandan daha yüksek olacağını ve daha uzun süreceğini biliyor. Fed’in başka seçeneği yok. Yatırımcıların yeniden enflasyondan korunmaya ihtiyacı var. Bitcoin büyük kazanan.”

Pompliano, BTC’nin enflasyon ile olan ilişkisinin basit olduğunu ve yatırımcıların piyasadaki tüm “gürültüyü” görmezden gelerek öğrenmeleri gerektiğini ifade ediyor.

telegram 12

“Bitcoin bence en iyi enflasyon hedge varlığı. Piyasada çok fazla gürültü var. Bunu görmezden gelmeyi öğrenin. Enflasyon beklentileri arttığında insanlar BTC satın alır. Enflasyon beklentileri düştüğünde ise insanlar Bitcoin almayı bırakıyor.”

BTC, haber yazıldığı sırada 27.161$ fiyatından işlem görüyordu ve gün içinde %3’lük bir artış kaydediyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!