Bitcoin Analizleri

Bitcoin Analisti: “Bu Seviye Aşılırsa Ayılar Ölür!”

Twitter’da aktif olan kripto para yatırımcısı Wolf Of All Streets, Bitcoin’deki son yükselişi değerlendirdi ve gelecek hakkında analizler paylaştı.

Analisti, Bitcoin fiyatı için belirleyici direncin 25.212 dolar olduğunu ve bu seviyenin aşılmasıyla ayı piyasasının sona ereceğini savundu.

Bir analiste göre, mevcut durumda son yükselişin kutlaması yapmak uygun değil. Analist, söz konusu belirli seviyenin aşılması durumunda “tüm ayıların öleceğini” iddia etti.

Bitcoin analisti daha önce de bu seviyeyi işaretlemişti

Ancak aynı analist, 16 Şubat tarihinde yine aynı seviyeyi işaret etmiş ve bu seviyenin 69.000 doların ardından ilk kez bir yüksek tepe oluşturacağını iddia etmişti. Coinglass’tan alınan verilere göre, yatırımcılar Pazartesi günü 300 milyon dolar değerinde kripto pozisyonunu likide ettiler. Bu likidasyonların 140 milyon doları Bitcoin, 160 milyon doları ise short pozisyonlardan kaynaklandı.

bitcoin analizleri

Sean Farrell, FundStrat’ta dijital varlık stratejisi başkanı olarak çalışmakta ve BTC rallisinin merkezi bankacılık sistemindeki kırılganlığın farkına varan bazı yatırımcıların etkisiyle gerçekleştiğini belirtiyor. Farrell’a göre, Bitcoin piyasada lider konumda çünkü yatırımcılar, merkez bankacılığındaki kırılganlığı ve BTC’nin sunduğu çözümleri fark ettiler.”

“Kripto, likidite koşullarında beklenen değişikliğe olması gerektiği gibi yanıt veriyor” diye ekledi.

Silikon Vadisi Bankası’nın sigortalı mevduat sahiplerini korumak için ulusal bir mevduat sigorta bankası kurma planını duyurmasının ardından Pazartesi günü riskli varlıklar yükseldi. ABD düzenleyicilerinin bu adımı, yatırımcıların piyasadaki belirsizliklere karşı güvenlerini arttırmak için olumlu bir sinyal olarak görülüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!