Bitcoin Analizleri

Benjamin Cowen, Bitcoin’in %47’den Fazla Düşüş Yaşayabileceğini Söyledi!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, çökmesi halinde Bitcoin (BTC) için bir fiyat hedefi belirliyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, YouTube abonelerine “en kötü senaryoda” Bitcoin’in mevcut değerinden %47’den fazla düşebileceğini söyledi.

Bitcoin Ağustos ayında 12.000 $ olabilir

Cowen Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yükselebileceğini, ardından çapraz bir trend çizgisini “geri test edebileceğini” ve kral kriptoyu Ağustos 2023’te 12.000 $ ‘a koyabileceğini düşünüyor.

“Eğer 2023 yılının Ağustos ayında tam 12.000 $’da olsaydı, şu anda 26.000 $’a kadar ralli yapsaydı. Sonra bir süre burada otursaydı, sonra geri gelseydi ve sonra bu 12.000 $’da dip olsaydı.. aslında bu trend çizgisine Mayıs 2022’deki düşük seviyeye, Kasım 2022’deki daha düşük seviyeye ve sonra belki de Kasım dip değilse Ağustos 2023’te son bir düşük seviyeye tekrar vurmaya karşılık gelirdi. Bu tabii ki Kasım ayının dip olmadığını varsayıyor ki kuşkusuz yine dip olabilir. Yani en kötü senaryo böyle bir şey.”

bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen daha sonra Bitcoin’in Kasım dibinin altına düşme olasılığını analiz etmek için Bitcoin’in 50 haftalık hareketli ortalama ile ilgili fiyatına bakıyor. Analist, 50 haftalık hareketli ortalamanın önceki döngüler sırasında uzun bir ayı piyasasından sonra önemli bir direnç göstergesi olarak hizmet ettiğini ve bunu tekrar yapmanın eşiğinde olabileceğini söyledi.

“Temelde uzun bir ayı piyasasından sonra üç örneğimiz var. İlki 2012’de, reddedilme. Ardından daha yüksek bir dip ve patlama. İkincisi 2015’te, reddedilme. Çift dip, sonra yükseliş. Üçüncüsünde 2019’da tereddüt ettik – atlattık, nihayetinde aşağıya doğru teslim olduk ve sonra biraz daha yüksek bir dip yaptık…

Normalde 50 hafta en azından ilk denemede bir miktar direnç gösterir. 2019’da bile bunu aştığımızda, yolumuza devam etmeden önce yaklaşık bir ay boyunca tereddüt ettik. 50 hafta şimdi nerede duruyor? 25.000 $’ın hemen üzerinde, ki bu da Ocak 2022’de önceki yerel yüksek seviyeye karşılık geliyor.”

bitcoin analiz
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 22.860 $ değerinde. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!