Altcoin Haberleri

Optimism Protokolü, Kullanıcılara 11.7 Milyon OP Token Dağıtmayı Hedefliyor!

Cuma sabahı erken saatlerde Optimism (OP), merakla beklenen airdrop’unun ikinci aşamasını başlattı.

Optimism (OP) protokolü, Ethereum blok zincirinde kullanılan bir katman-2 (L2) ölçeklendirme aracıdır ve uygun kullanıcılara toplam 11,7 milyon OP token dağıtmayı hedeflemektedir. Bu dağıtım Ethereum ağındaki işlem sürelerini artırarak, kullanıcılar arasındaki işlemlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

OP, bu ayın başlarında airdrop planlarını açıklamış ve uygun alıcıların OP tokenlarının oy gücünü devreden adresleri ve 25 Mart 2022’den bu yana L2 gazı için 6,10 dolardan fazla harcayan adresleri içermesi gerektiğini belirtmiştir. Proje, 6,10 $’ın Ethereum katman-1’deki bir işlemin ortalama maliyeti olduğunu açıklamaktadır.

optimism haberleri

Optimism, ilk Airdrop’ta 200 milyon+ OP token dağıttı

Mayıs 2022’de Optimism, ilk airdrop’unu başlatarak 250.000 kullanıcıya 200 milyondan fazla OP token dağıtmıştır. Bu ilk airdrop, toplam ilk token arzının %5’ini temsil etmektedir. Devam eden ikinci airdrop ise, ilk arzın yaklaşık %0,27’sini temsil etmektedir. OP, toplam ilk token arzının %19’unu topluluk üyelerine dağıtmayı planlamaktadır.

Optimism’in fiyatı haberin yazıldığı sırada 2,86 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Kripto varlıklarının piyasa değerine göre sıralandığı listede 78. sırada yer alan OP, son 24 saat içinde %4,5’ten fazla değer kaybetmiş olsa da, 2023 yılının başından bu yana %210’dan fazla artış kaydetmiş ve 0,92 dolar civarında işlem görüyordu. OP güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Projenin fiyatı, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase ile birlikte geliştirilen yeni bir katman-2 ölçeklendirme çözümü Base’in OP üzerine inşa edileceği haberinin ardından Çarşamba günü artış gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!