Bitcoin Haberleri

Milyarder Mike Novogratz, Bir Katalizörün Bitcoin Patlamasını Tetikleyebileceğini Söyledi

Galaxy Digital’in başındaki isim Mike Novogratz, ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yapılan bir dizi başvurunun ardından Bitcoin‘in (BTC) olası geleceğini belirliyor.

Novogratz, CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin’in yıl sonunu mevcut konumundan daha yüksek bir noktada tamamlayacağını öngörüyor.

Federal Rezerv’in faiz artışlarını ve olası indirimleri durdurması, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için bir dönüm noktası olabilir, diyor Galaxy Digital’in CEO’su.

“Bitcoin’in yıl sonunu daha yüksek bir seviyede tamamlayacağını düşünüyorum. Şu anda 28.000$ ile 32.000$ arasında bir konsolidasyon sürecindeyiz.

Eğer [yaklaşık 31.500 $] zirveyi aşabilirsek, önemli bir ilerleme kaydedeceğiz. Bu, Fed’in geri adım atabileceği bir zaman olabilir.”

bitcoin haberleri

Novogratz, Invesco ve BlackRock gibi kurumsal yatırımcıların spot Bitcoin ETF başvurularının Bitcoin için net bir artı olduğunu belirtiyor.

“BlackRock, Invesco ve diğer ETF sağlayıcılarına bakıldığında, benimsemenin yaklaştığını gösteren somut bir işaret var. Düşünün, [BlackRock CEO’su] Larry Fink, dünyanın en büyük sermaye havuzlarıyla görüşmeler yaparak dünyayı dolaşıyor ve BTC’nin bir alternatif olduğunu belirttiğinde, bu durum daha da kolaylaşıyor. Eğer kimin sorumlu olduğu konusunda endişeleriniz varsa, ETF, birçok kişi için ilk adım olabilir.

Eğer bu gerçekleşirse, SEC ve ABD hükümetinin bunu bir varlık olarak kabul ettiğini gösteren bir onay mührü olduğunu düşünüyorum. Ve büyük bir altyapı var çünkü bu sadece BlackRock değil. Invesco’nun da olduğunu unutmayın, hatta BlackRock’tan daha büyük bir oyuncu ETF alanında. Ve daha birçok oyuncu var… SEC sadece birini onaylamayacak. Yani, daha önce erişimleri olmayan kişilere erişim sağlayacak bu büyük satış ekiplerine sahip olacaksınız.”

Yazı yazıldığı sırada BTC, 30.562 dolardan işlem görüyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

kriptoupp

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!