BİTCOİN

Santiment Verilerine Göre, Balinalar Son 6 Haftada 170.000 Bitcoin Elde Etti!

Popüler analitik ekibi Santiment tarafından sağlanan veriler, büyük Bitcoin sahiplerinin (balinalar olarak da anılır) uzun vadeli depolama için dipte amiral gemisi kripto para birimini satın almaya devam ettiğini, kısa vadeli sahiplerin ise BTC satmaya devam ettiğini ve piyasanın sarsılmasına izin verdiğini gösteriyor.

Balinalar 170.000 Bitcoin satın aldı

Santiment tarafından yakın zamanda atılan bir tweet’e göre, BTC balinaları (cüzdanları 100 ila 10.000 Bitcoin arasında), en büyük kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000$’dan düşmeye başladığı Mayıs ayından bu yana BTC satın alıyor.

Son beş hafta içinde 130.000 Bitcoin daha biriktirdiler. Ayrıca son 10 gün içinde 40.000 BTC daha eklediler, bu da yakın zamanda toplam 170.000 BTC aldı.

Bu, 6.299.996,000 dolara denk geliyor.

U.Today tarafından daha önce CryptoQuant verilerine dayanarak bildirildiği üzere, 1.000 ila 10.000 BTC içeren cüzdanlara sahip balinalar da varlıklarına Bitcoin ekliyor. Bu cüzdanlar şu anda yaklaşık 57.000 Bitcoin tutarken, kısa vadeli sahipleri ve madenciler o zamanlar paralarını satıyorlardı.

Glassnode analitik şirketi tarafından sağlanan bir grafik , uzun vadeli sahiplerin Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini, kısa vadelilerin ise Bitcoin’lerini boşaltmaya devam ettiğini gösteriyor.

37.000 $’a geri dönerken “Bitcoin daha yüksek bir dip arayışında”

Amsterdam merkezli önde gelen kripto analisti ve tüccarı Michael van de Poppe, Bitcoin tarafından yapılan son hamlelerle ilgili görüşlerini paylaşmak için Twitter’a gitti.

26 Temmuz Pazartesi günü, kral kripto, Tesla Q2 kazanç raporunun yayınlanmasından önce 40.000 $ seviyesini yeniden yakalamayı başardı. Bu, Tether’in yeniden suç soruşturması altında olduğuna dair olumsuz Bloomberg raporuna rağmen ve büyük ölçüde Amazon devinin Bitcoin’i ve diğer birkaç ana kripto para birimini kabul etmeye hazırlandığına dair söylenti sayesinde sağlandı: Ethereum, ADA ve Bitcoin Cash.

Ancak Tesla’nın Elon Musk’ın BTC bahsi nedeniyle yaklaşık 23 milyon dolar değer düşüklüğü kaybı bildirdiği ve Amazon’un iddia edilen Bitcoin kabulü ve kendi kripto parasını yarattığına dair söylentileri yalanlamasının ardından BTC keskin bir düşüş yaşadı.

Basın zamanında, en büyük kripto 36.987 dolardan el değiştiriyor.

Michael van de Poppe, piyasanın yeni bir yüksek seviyeye ulaştığı ve şimdi daha yüksek bir dip aradığı için bunun garip olmadığına inanıyor.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!