Kripto Para Haberleri

New York Mali Düzenleyicisi, Kripto ile Etkileşime Girmek İsteyen Bankalar İçin Rehberlik Yayınladı!

New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), kriptoya girmek için teklif sunmayı planlayan bankalar için yeni kurallar yayınladı.

Bankalar kripto faaliyeti öncesi plan sunmalı

New York tarafından düzenlenen bankacılık kuruluşları ve NYDFS lisanslı yabancı bankacılık kuruluşları, kripto faaliyetlerinde bulunmadan 90 gün önce bir iş planı sunmalıdır.

kripto para new york kriptoup

Kılavuz, teklifleri değerlendirirken departmanın dikkate alacağı bilgi türlerini sağlar . Düzenleyici kurum, kapsanan kurumun iş planını, risk yönetimini, kurumsal yönetişimi ve gözetimi, tüketiciyi korumayı, finansalları ve yasal ve düzenleyici analizleri inceleyeceğini söylüyor.

“Departman, önerilen herhangi bir faaliyetin – sunulan gerçekler ve koşullara dayalı olarak ve İlgili Kurumun faaliyeti desteklemek için geliştirdiği risk azaltma önlemleri de dahil olmak üzere – Kapsanan bir faaliyet için uygun olup olmayacağını belirlemek için bu Rehber kapsamında sunulan bilgilerin kapsamlı bir değerlendirmesini yapacaktır. üstlenilecek kurum.”

Departman, dijital varlıklarla ilişkili riskleri azaltmak amacıyla kılavuzu yayınladı.

NYDFS Müfettişi Adrienne A. Harris şu ifadeleri kullandı,

“Bugünün Kılavuzu, tüketicilerin güçlükle kazandıkları paranın korunmasını, New York tarafından düzenlenen bankacılık kuruluşlarının esnek ve rekabetçi kalmasını ve sanal para birimiyle ilgili faaliyetler için teklif sunmak isteyenler için beklentilerin net olmasını sağlamak açısından kritik öneme sahip.”

Düzenleyici, FTX patlamasının ardından yeni kuralları yayınlıyor. Eski en büyük ikinci kripto para borsası, müşterilerin geri çekilmesindeki artışın ardından iflas etti. Eski CEO’su Sam Bankman-Fried, bağlı şirket Alameda Research’ün ticari faaliyetlerini finanse etmek için müşteri fonlarını kullanmakla suçlanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!