Bitcoin Haberleri

Milyarder Mark Cuban, Bitcoin (BTC) Almak İstediğini Söyledi!

Shark Tank yatırımcısı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, daha fazla Bitcoin (BTC) satın almak istediğini ancak mevcut fiyatlardan almayacağını söyledi.

Club Random podcast sunucusu Bill Maher ile yaptığı yeni bir röportajda milyarder, Bitcoin’i desteklemeye devam ettiğini ve değeri düşerse daha fazla satın almayı planladığını söyledi.

“Bitcoin’in çok daha fazla düşmesini istiyorum ki biraz daha satın alabileyim.”

Cuban, Bitcoin’i altına tercih ediyor

Cuban ayrıca Bitcoin’i, geleneksel olarak itibari para enflasyonuna karşı bir koruma olarak görülen değerli bir metal olan altına tercih ettiğini söyledi.

“Eğer altınınız varsa, aptalsınız demektir…

Bu hiçbir şeye karşı bir koruma değil. Siz fiziksel altına sahip değilsiniz, değil mi? Altın bir değer deposudur ve Bitcoin de öyle…

Altın külçenin sahibi siz değilsiniz. Eğer her şey bir anda cehenneme dönseydi ve altın külçeniz olsaydı ne olurdu biliyor musunuz? Biri sizi döver ya da öldürür ve altın külçenizi alır. Biri tartsın diye küçük bir altın parçasını ne yapacaksınız? İşe yaramaz.”

bitcoin haberleri

Cuban, FTX’in çöküşünden sonra geçen ay da dahil olmak üzere geçmişte kriptoyu eleştirenlere karşı kriptoyu savundu.

“Bu patlamalar kripto patlamaları değil, bankacılık patlamaları oldu. Yanlış kuruluşa borç verme, teminatların yanlış değerlendirilmesi, kibirli arb’ler ve ardından mevduat sahiplerinin kaçması. Long Term Capital, Savings and Loan ve Sub-Prime patlamalarına bakın. Hepsi aynı hikayenin farklı versiyonları.”

telegram 12

Cuban ayrıca kriptonun gerçek dünya uygulamaları yaratma potansiyeline inanmaya devam ettiğini söyledi.

“Neden kriptoya yatırım yaptım? Çünkü akıllı sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkisi olacağına inanıyorum. İlk günden beri bir tokenin değerinin, platformunda çalışan uygulamalardan ve yarattıkları faydadan kaynaklandığını söyledim.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!