Kripto Para Rehberi

Kripto Para Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto paralarda yeni olan yeni yatırımcılar kripto para satın almadan önce dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunur. Kripto para dünyasının nasıl işlediğiniz, kripto para borsalarını ve kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Sunulan kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek için kişilerin özenli bir şekilde zaman ayırması gerekir. İlk defa kripto para alacaklar için,

 • Dijital paralar olan kriptolar alınırken sadece grafik okumayı değil aynı zamanda paranızı oluşacak risk faktörleri konusunda analiz ederek farklı paralara dağıtılmalıdır.
 • Kripto para al-sat yaparken duygularınızı kontrol etmeli, alım ve satımlarınızda rasyonel kararlar verirken doğru hamle ile istediğiniz kazançları sağlamalısınız.
 • Düşük fiyatlandırmalara kanmadan sadece ucuz diye bir kripto para satın almamalısınız.
 • Araştırma yaparak kripto para borsası iyi bir şekilde araştırılmalıdır.
 • FOMO, yani kaybetme korkusundan kaçınmalısınız. Kripto paralarda anı yükseliş veya ani düşüşler meydana gelebilir. Kişiler ani karar ve hamlelerden kaçınarak sağlam kararlar alabilirler.

İlk Defa Kripto Para Alacaklara Tavsiyeler

İlk defa kripto para alacak olan kişiler öncelikle güvenilir bir borsa bulmalıdır. Güvenilir yatırım borsasını bulduktan sonra borsa hakkında araştırma yapmalı ve site hakkında araştırma yapmalısınız. Bununla beraber Coinmarketcap üzerinden rahatlıkla borsa ve kripto paralar hakkında bilgi bulabilirsiniz. İlk defa kripto para alacaklara tavsiyeler şu şekildedir,

 • Kripto para yatırımlarınızda fiyatlarda oluşan geri çekilmeler ile beraber kayıplarınızı sınıflandırmanız ve kazançlarınızdan yararlanmanız gerekmektedir.
 • Fazla kazanmak uğruna tüm paranızı riske atmamalı ve kademeli olarak satış yapmalısınız.
 • Sağlam işlem hacmi olan kripto paralara yönelin yani para alım satımının kolay olacağı bir kripto para seçilmelidir. Fiyatlandırmaları ve bilinirliği daha ön görülebilir olan kripto paralara yönlenmelisiniz.
 • Doğru satım ve alımları bilmeli aynı zamanda kripto projelerini incelemelisiniz.
 • Almak istediğiniz kripto paraların Twitter hesaplarını inceleyebilir ve resmi siteleri üzerinden projelerine bakabilirsiniz.
 • Güzel projesi olan ve yatırımcıları bulan kripto paralar her zaman yükselir.
kripto para

Kripto Para Kullanım Alanları Nedir?

2021 kripto para önerileri konusunda dünya çapında birçok insan günlük hayatlarında ki ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Kripto para birimlerinin kullanım amacı yatırımdır ve kişiler paralarını belirli kripto paralara yatırarak rahatlıkla paralarını katlamaktadırlar. Üstelik artık dünya çapında kripto paralar orijinal paranın yerine geçmekte ve bazı alışverişler kripto paralar ile yapılmaktadır.
Kişiler kısa vade hem de uzun vadeli kripto paralarını ellerinde tutarak hem kısa vadede hem de uzun vadede paralarını katlayabilmektedirler. Bu sebeple hangi kripto para alınmalı konusunda iyi bir şekilde araştırmalı ve etrafınızdaki kişilerin verdiği her tavsiyeye uymamalısınız.

Altcoin Neye Göre Alınır?

Altcoin yatırımı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Altcoin neye göre alınır veya nasıl alınır gibi sorular birçok yeni başlayan kişilerin bilmesi gereken sorulardır. Birçok kripto para ve altcoin çıkmaya başlamıştır ve bu sebeple yatırım yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır bunlar,

 • Altcoin alacak kişiler öncelikle projelerin White paper’ine bakmalılardır. White paper, kripto para projelerinin çözmesini amaçladığı sorunların yer aldığı ve nasıl çözüm yöntemi bulduğu gibi veya projenin çalışma prensipleri, nasıl çalıştığı gibi bilgileri içeren belgelerdir.
 • Projenin arkasında bulunan ekip iyi bir şekilde incelenmelidir, ekiplerin kaç kişiden oluştuğu neler yaptığı, yöneticiler gibi birçok durumu incelemelisiniz.
 • Altcoin alacaksanız dikkat etmeniz gereken şey analiz ve zamanlamadır. Kripto para projesine doğru zamanda yatırım yapmak ve analizleri doğru bir şekilde yapmak önemlidir.
 • Coin alırken mutlaka borsa seçiminizi doğru yapmalısınız. Güvenilir bir şekilde işlemlerinizi yapmak için güvenilir bir seçim yapmalısınız.

Kripto Para Nasıl İncelenir

Kripto para nasıl incelenir konusunda öncelikle alacağınız kripto paraların arzına dikkat etmelisiniz. Bir kripto paranın arzı ne kadar az ise o kadar değerli olacaktır. Kripto para dünyasında bulunan kripto paraların gelecek planlaması, hangi borsalarda listelendiği gibi pek çok durum incelenmelidir.
Kripto paralarınızı seçerken önemli bir nokta olan kripto para neye göre artar veya kripto parayı düşüren etkenler nelerdir bunları iyi bir şekilde kavramalı ve önlemlerinizi ona göre almalısınız.
Burada yapılan tavsiye ve yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!