Altcoin Haberleri

Kripto Avukatı, Ripple Davasında Bir Sonraki Hareketi Tahmin Ediyor!

Kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), hakimin menkul kıymetler düzenleyicisine blok zinciri tabanlı ödeme şirketi Ripple Labs’a karşı açtığı davada tartışmalı kanıtlar yayınlamasını emreden kararına itiraz etmeyeceğini tahmin ediyor.

Bir Ripple savunucusu olan Hogan, 29 Eylül’de ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres’in SEC’in eski SEC Corporation Finans Bölümü Direktörü William Hinman tarafından gönderilen e-postaları devretme konusundaki itirazlarını reddettiğini söyledi.

XRP dostu avukat, Yargıç Torres’in SEC’in kanıtları ne zaman teslim etmesi gerektiğini özellikle söylemediğini vurguluyor. Bu durumda Hogan, SEC’in uymak için iki veya daha fazla ayı olduğunu söylüyor.

“Son tarih, hakimin kararının temyiz edilmesi gerektiğinde ortaya çıkar. Mahkeme böyle hoşgörülüdür çünkü belgeler bir kez teslim edildikten sonra ‘geri alınamaz’.

Yani, bu son tarih temelde 60 gün – yeniden değerlendirme için hareket ederlerse belki daha uzun sürer ki yapacaklarından şüpheliyim.”

ripple

Söz konusu kanıtlar, Hinman tarafından yazılan ve büyük ölçüde 2018’de Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşmayla ilgili dahili e-postaları içeriyor.

Hogan, SEC’in Hinman belgeleri üzerindeki karara itiraz etmesi halinde bunun uzun bir yasal sürece yol açabileceğini ve düzenleyicinin temyizde kazanma şansının olmadığını düşünüyor.

“SEC karara itiraz ederse, bunun anlaşılması uzun zaman alacak – aylar. Şahsen SEC’in temyize gideceğini düşünmüyorum çünkü böyle yaparak BAĞLAYICI dava yetkisini riske atıyor. Kötü gerçekler = kötü yasa. Ve bunlar kötü gerçekler. Ancak diğerlerinin bu konuda farklı görüşleri var.”

Hogan, SEC temyiz etse bile, davanın Ripple’ın güvenlik yasalarını ihlal edip etmediği konusunda ilerlemesini beklediğini söyledi (Bölüm 5). Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve ayrıca SEC tarafından herhangi bir güvenlik yasasını ihlal ettiği konusunda adil bir şekilde bilgilendirilmediğini savunuyor.

Hogan, Hinman belgelerinin yalnızca Fair Notice Defense (FND) sorunuyla ilgili olduğunu söylüyor.

“Keşif tamamlanmadığı için Ripple’ın Adil Bildirim Savunması konusundaki bir karara itiraz edeceğine inanıyorum. Bu itirazı kazanır. Bu nedenle, SEC e-posta emrine itiraz etse bile, Bölüm 5 ihlali sorunu devam edecek ve 15 Kasım’a kadar tam olarak bilgilendirilecektir.

Hinman e-posta konusunda ne olursa olsun, gecikme ne olursa olsun, asıl mesele yargıya taşınacaktır. Ripple, Sec 5 ihlalinde kazanırsa, FND tartışmalı hale gelir. Ripple Bölüm 5’te kaybederse, yine de Adil Bildirim Savunması hakkında özet karar için hareket edebilir.”

SEC, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak çıkardığı iddiasıyla 2020’nin sonlarında Ripple’a dava açmıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!