Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, ADA ve Diğer Kripto Varlıklar için ‘Bir Sonraki Seviye’ Planlarını Açıkladı!

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto varlıkları için geleceğe dair geniş kapsamlı bir vizyon ortaya koyuyor.

Yeni bir video güncellemesinde Hoskinson, ADA gibi kripto projelerinin bir gün dünyanın finans sistemi haline gelebileceğini söylüyor ancak ABD hükümetinin bunun gerçeğe dönüşmesi için uygun kripto düzenlemelerini benimsemesi gerektiğini belirtiyor.

“Bir sonraki seviyeye geçmemiz gerekiyor. Çoğunuzun bildiği gibi, Cardano ve genel olarak kripto para birimlerinin dünyanın finansal işletim sistemleri olmasını istiyoruz.

Ve hayattaki en büyük tutkum her zaman bankasızlara bankacılık yapmak ve kontrol ettikleri bankasız ekonomik kimliği vermek, bu kendi kendine egemen ve nihayetinde küresel nitelikte ve insan haklarını, örgütlenme özgürlüğünü, ticareti ve ifadeyi sağlamak olmuştur.

Bunu başarmak için kripto para birimlerinin varlığını kabul eden, onları olumlu şeyler olarak gören ve insanlara sağladıkları özgürlüğü takdir eden bir düzenleyici rejim olması gerekiyor.”

cardano

Hoskinson, projenin insanların finansal özgürlüklerini tehlikeye atacağını söyleyerek Çin’in dijital Yuan projesinin yönü hakkında endişelerini dile getirmeye devam ediyor.

“Çin Halk Bankası temsilcisi dijital Yuan hakkında bir sunum yaptı ve sistemin ne kadar karmaşık ve halihazırda ölçeklendirilmiş olduğu çok çarpıcıydı: 40 milyon kullanıcı, saniyede 10.000 işlem, yarı hesap modeli ve çok , WeChat, Alipay, bu tür şeyler gibi bazı mevcut ödeme sistemleriyle çok sıkı bağlantı.

Sosyal krediyi ve Kuşak ve Yol programlarını bu dijital para birimiyle bir araya getirdikleri çok açık.”

Hoskinson’a göre, Çin’in mevcut modeli eninde sonunda birkaç kişinin ekonomik olarak milyarlarca insanın hayatını kontrol etmesine izin verecek. Bunun panzehirinin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yerine özgürlüğe odaklanan dijital bir varlık olacağını söylüyor.

telegram 12

“Bunun yayılmasına izin verilirse, çok küçük bir grup insanın milyarlarca insanın ekonomik özgürlüğü üzerinde tam ve mutlak kontrole sahip olduğu bir para sistemi var olacaktır. Bu bir varsayım değildir. Arkasında harika bir teknoloji, arkasında parlak beyinler olan aktif bir proje.

Ve zaten beta olarak 40 milyon kullanıcı ve bu, önce Çin’de ve ardından rezerv para birimi olarak Yuan’ı, renminbi’yi benimseyen herhangi bir ülkede orman yangını gibi yayılacak. Hepimizin yüzleşmesi gereken bir gerçek. Bunun panzehiri, dijital dolar veya bunun gibi başka bir CBDC değil, özgürlüğe sahip özelliklere sahip kripto para birimidir. Bu yüzden bu mücadeleyi vereceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!