Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC) İçin En Kötü Durum Senaryosu!

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) uzun bir düşüş trendinden sonra gerçekten dibe ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için geçmiş verilere bakıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Nicholas Merten, Cumartesi günü BTC kısa bir süre 18.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin’in haftalık en düşük seviyelerinden yükselmesi konusunda fazla coşkulu hissetmemeleri konusunda uyardı.

“İnsanların heyecana fazla kapılmalarını istemiyorum. Başka bir gün veya daha fazla kazanç görebileceğimizi, hatta belki burada bu aralığa [22.300$ civarında] geri dönebileceğimizi hissetsem de, şu an bulunduğumuz yer, bu %75 düzeltme ve ne kadar %80 arasındaki farkı vurgulamak istiyorum. düzeltme gibi görünebilir.

Bazı insanların sahip olduğu en büyük zorluklardan biri, yüzdelik düşüşlerin nasıl katlanarak daha da kötüleşebileceğini anlamaktır, ancak teknik olarak yalnızca yüzde terimleri anlamında birkaç tek haneli puan aşağı iniyor olsanız bile.

%75’ten tipik %80 düzeltmesine gidersek, bu nasıl görünür? Sadece birkaç yüz dolar veya bin dolar aşağısı olmayacak, 17.500 dolarlık bir Bitcoin fiyatından 13.700 dolara kadar inecektik. 2019 yılının Haziran ayındaki boğa piyasası sırasında fiyatın en yüksek seviyede olduğunu veya en azından geçici bir zirve oluşturduğunu gördüğümüz 14.000 $ aralığını test ediyoruz.”

bitcoin

Stratejist, Bitcoin’in Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine tam olarak %80 düşeceğinden emin olmasa da, daha geniş makroekonomik oynaklığın, tarihsel eğilimlere ve temel güce rağmen kral kriptosunu daha düşük seviyeye çekebileceğini söylemeye devam ediyor.

“Genellikle düzeltmelerin zamanla zayıflayacağını ve tarihsel olarak daha da zayıflayacağını beklesem de, şu anda içinde bulunduğumuz makro ortamı göz önünde bulundurursak, muhtemelen tipik %80’lik düzeltmeyi alacağız.

Bu, bu durumda kesinlikle her şeyi bir araya getirmemek için buraya açık kalmak için önemli bir şey.”

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %4’ün üzerinde artışla 20.811$’dan işlem görüyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!