BİTCOİN

Kripto Analisti, Bitcoin’in 100 Bin Doları Nasıl Vuracağına İlişkin Gerçekleri Açıkladı!

Birçok Bitcoin fiyat analisti, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Bunlardan biri Mike McGlone. Bunun kaçınılmaz olduğuna inanıyor ve nedenini bir haber bülteninde açıklıyor.

Özellikle McGlone, kriptonun defalarca Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdiğini belirterek Ethereum’un performansını karşılaştırıyor. Ancak bu gerçeğe rağmen Bitcoin liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Bunun nedeni, Ethereum’un iki katı olan geniş piyasa değeridir.

Dahası, McGlone 100.000 doların Bitcoin için aslında ‘uysal’ olduğuna inanıyor. 24 Mayıs’a kadar olan fiyat artışının nasıl bir ‘yuvarlak hata’ olduğundan bahsediyor. Gerçekleşen 2020 yarılanmasının “benzeri görülmemiş bir küresel mali ve parasal teşvik” sırasında gerçekleştiğini söyleyerek devam ediyor. Buna yol açan bir hareket, giderek daha fazla şirketin kriptoyu satın almaya başlamasıydı.

shutterstock 1682134423 16 9 1614005607 880x495 1 16 9 1618810385 16 9 1619157189 16 9 1621505154
Kripto Analisti, Bitcoin'in 100 Bin Doları Nasıl Vuracağına İlişkin Gerçekleri Açıkladı! 1

Ek olarak, Bitcoin’in ‘muazzam bir vaat’ gösterdiğini ve finansal piyasa rezervleri için büyük bir değer olabileceğini belirtiyor. Ayrıca hem ortalama kullanıcı hem de kurumlar için değer saklama olanağı sunar.

Ardından, Bitcoin’in yavaş yavaş ve istikrarlı bir şekilde daha güçlü ve daha yeşil hale geldiği gerçeğinden bahsediyor. Diğer analistler gibi McGlone da Çin’deki baskıların madencilerin Bitcoin madenciliği için alternatif ve yenilenebilir enerji kaynakları seçmesine yol açtığını söylüyor .

Örneğin El Salvador, jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliği yapmak için volkanlarını kullanıyor . McGlone ayrıca Bitcoin’in Nisan düzeltmesinin aşırı enerji kullanımından kaynaklandığını da ekliyor. Bunu takiben McGlone, Bitcoin’in fiyat geçmişini çiziyor ve fiyatın çok artacağını belirtiyor.

Bitcoin arzının yavaş yavaş azalması, yaklaşmakta olan fiyat artışına işaret eden en büyük işaretlerden biri. Sınırlı arzı nedeniyle, ne kadar çok madeni para çıkarılırsa, o kadar değerli olur. Son olarak, Bitcoin talebinin arzını geçtiği zamanın neredeyse burada olduğunu söylüyor.

Son olarak, Bitcoin yarılanmasının her dört yılda bir gerçekleştiğini söylüyor. Bu, BTC ödüllerinin yarıya indirildiği zamandır. Türünün en sonuncusu, madencilik ödüllerinin blok başına 6,25 olduğu 2020’de gerçekleşti. Böylece, 2024’te bir sonraki ödül, blok başına 3.125 ile sınırlanacak. Sonuç olarak, McGlone, tüm bu faktörlerin Bitcoin’in 100.000 doları geçmesine yol açacağından emin.

Kaynak: coinquora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!