Bitcoin Haberleri

Kripto Uzmanı Pizzino: Bitcoin’de Patlama Yakın!

Tanınmış kripto para analisti ve tüccarı Jason Pizzino, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için önemli bir hareketin yakın olduğunu öngörüyor.

Pizzino, 328.000 YouTube abonesine hitaben yaptığı açıklamada, Ortalama Gerçek Aralık (ATR) göstergesinin Bitcoin’de “başka bir önemli hareketin” sinyallerini verdiğini söyledi. ATR, bir varlığın oynaklığını ölçen bir göstergedir ve daha yüksek değerler daha fazla oynaklığı gösterir.

Pizzino’ya göre Bitcoin’in son zamanlarda nispeten dar bir fiyat aralığında işlem görmesi, ileride bir yükselişin habercisi olabilir.

“Ocak ayından bu yana en sakin günlerden birini yaşadık. Bitcoin, hafta sonu Cumartesi günü yalnızca 500 dolarlık bir fiyat aralığında işlem gördü. Bu tür dar fiyat aralıkları genellikle bir konsolidasyon döneminin ardından gelir ve sonrasında genellikle kayda değer bir yukarı yönlü hareket izlenir.”

kripto analisti pizzino bitcoinde patlama yakin

Pizzino, Bitcoin’in “hala nispeten iyi göründüğünü” ve “bir sonraki adımın başlaması” için iyi bir konumda olduğunu söylüyor. Analiste göre Bitcoin’in 14 Mart’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 doların üzerine çıkabilmesi için öncelikle bir konsolidasyon aşamasından geçmesi gerekiyor.

“Bu durum, önümüzdeki birkaç gün ya da hafta içinde ani bir yükseliş yaşanacağı anlamına gelmiyor. Ancak yine de bu seviyelerde bir süre daha kalacağımızı düşünüyorum. Bitcoin fiyatının 72.000 dolar seviyesinin üzerinde istikrar kazanması gerekiyor.”

Bitcoin şu anda 70.984 dolardan işlem görüyor.

Pizzino, altcoinlere bakıldığında da, bu kripto varlık sınıfının toplam piyasa değerinin şu anda bir çıkıştan önceki diğer dönemlere benzer bir aşamada olduğunu söylüyor.

“Altcoinler için bu durumu gizli bir avantaj olarak görüyorum. Bu strateji açığa çıktığında, güçlü olanlar büyük kazanç sağlayacak. Buradaki düşünce, şu anda gizli kaldığımız yönünde; bu gizlilik, düşük ortalama gerçek aralıklarla ifade ediliyor.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!