Bitcoin Haberleri

CNBC’den Jim Cramer, Yatırımcıları Bitcoin’den Uzak Durmaları Konusunda Uyardı!

CNBC sunucusu Jim Cramer, yatırımcıları bir kez daha kripto varlıklardan ve Bitcoin’den (BTC) uzak durmaları konusunda uyardı ve bunun yerine altını tercih etmeleri gerektiğini söyledi.

Mad Money’nin sunucusu yeni bir güncellemede, piyasa değerine göre en yüksek dijital varlığın son fiyat sıçramasının kendisini meşruiyetine ikna etmediğini söyledi.

BTC son birkaç haftayı en düşük seviyelerinden sıçrayarak geçirdiğine göre, tüm kripto-sanayi kompleksi tam gaz geri döndü ve insanları tekrar ikna etmeye çalışıyor. Bence bu sizin için büyük bir hata olur.”

bitcoin analiz

Cramer’a göre Bitcoin yerine altına yatırım yapılmalı!

Cramer, FTX’in yüksek profilli çöküşü ve bunun sonucunda diğer önde gelen kripto firmalarına yayılan bulaşıcılıktan sonra sektörü desteklemeye devam ettikleri için Bitcoin’in “amigo lejyonunu” eleştirdi.

“Yıllar boyunca bu insanlar bize Bitcoin’in alternatif bir varlık olarak altının yerine mükemmel bir alternatif olduğunu söylediler. Merkez bankaları deli gibi para basarken… enflasyona karşı harika bir koruma olduğunu söylediler ama gerçekte hiçbir şeye karşı bir koruma değildi.”

Cramer, BTC’nin Nasdaq 100 Futures grafiği ile yüksek korelasyonuna işaret etti ve BTC’nin bir tür para birimi ya da istikrarlı bir değer deposu değil, bir risk varlığı olduğunu savundu. Enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcıları Bitcoin maksimalistlerini görmezden gelmeye ve altın satın almaya devam etmeye teşvik ediyor.

BTC, son 24 saatte %1,16 düşüşle ve 30 günün en düşük seviyesi olan 16.464 $’dan %38 artışla, haber sırasında 22.678 $’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!