Bitcoin Haberleri

Grayscale 1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldı!

Grayscale, kurumsal yatırımcıların kripto para birimi endüstrisine açılan kapılarından biri olarak biliniyor ve son zamanlarda 1 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı.

Grayscale’in tam da fiyatın düşüş yaşadığı anlarda daha fazla Bitcoin alımı ile gündeme yansıması ise boğa piyasasının bitmemiş olabileceğini akıllara getiriyor. Yatırım devi 24 saat içerisinde 1 milyar dolarlık BTC alarak 46,1 milyar dolarlık toplam varlık değerine de ulaştı.

Grayscale Müşterileri Bitcoin Almayı Sürdürüyor

Grayscale tarafından paylaşılan verilere bakıldığında haftanın son gününde fonun yönetimi altındaki kripto paraların 3 milyar dolarlık bir artış yaşadığı görülüyor. Bu da hem BTC alımları hem de piyasanın toparlanması ile ilgili.

Grayscale’den alınan en son verilere göre, 46,1 milyar dolarlık varlığın %82’si bir Bitcoin fonu oluşturuyor. Grayscale’in Bitcoin yatırımından sonra, 6,6 milyar dolarlık Ethereum fonu, tüm varlıkların %14,26’sını oluşturarak ikinci sırada yer aldı.

Bunun devamında ise Bitcoin Cash ve Litecoin önde gelen fonlar olarak gözüküyor. 24 saatlik sürede en çok yatırım alan fonun ise oransal açıdan %19 ile Litecoin olduğu görülmekte.

Henüz tüm zamanların en yüksek seviyesini görmeyen LTC’nin 400 ABD dolarının üzerine çıkması bekleniyor ve kurumsal yatırımcılar bunu fark etmiş görünüyor.

LTC An itibarıyla ise 249 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde ederek yeniden yeşillendi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!