Kripto Para Haberleri

Merten, Fed’in Kripto Piyasalarını Etkileyebileceğini Söyledi!

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) kararları, kripto piyasalarının ve özellikle Bitcoin’in (BTC) değerinin düşmesine neden olabilir. Bu konuda uzmanlaşmış bir kripto analisti olan DataDash’in sunucusu Nicholas Merten, son bir video güncellemesinde bu konuya değindi.

Merten YouTube abonelerine, Fed’in enflasyonla mücadele amacıyla faiz oranlarını artırmaya devam etmesinin kripto endüstrisine bir kez daha zarar verebileceğini ifade etti.

Merten, Fed Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamalarının, likidite tuzaklarını harekete geçirerek Bitcoin’i yakın bir gelecekte 20.000 doların altına düşürebileceğine inanıyor. Bu durumun Bitcoin ve kripto para piyasalarının genelinde yıkıcı etkilere neden olabileceği konusunda uyarıyor.

“Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Kongre önünde Cumhuriyetçilerden ve Demokratlardan gelen soruları yanıtladığı ve esasen Fed’in para politikası konusunda neden böyle bir duruş sergilediğini ele almaya çalıştığı son ifadeleri…

Federal Rezerv muhtemelen, tarihinin büyük bir bölümünde bir şey söyleyip başka bir şey yaparak likiditeyi emmek için likidite tuzakları yaratmak ya da daha spesifik olarak sisteme likidite eklemek ve yüzde iki enflasyon hedefine doğru ilerlemek için bir bahaneye sahip olmak amacıyla Fed’in yaygın olarak bildiği bu tür bir takla atma anlatım mekanizmasını kullanmaktadır.

Fed bunu son on yılın büyük bir bölümünde yaptı, bu seferki tek fark, likiditeyi tuzağa düşürmenin ve likiditeyi reel ekonomiden finansal piyasalara çekmenin bir yolu olarak coşkuyu ve devam eden iyimserliği kullanması.”

Nicholas Merten, son birkaç haftanın kripto para birimleri ile geleneksel finans piyasaları arasındaki bağı gösterdiğine dikkat çekiyor. Bitcoin yatırımcılarının, BTC’nin 13.000 ila 14.000 dolar aralığında kalmasından memnun olması gerektiğini belirtiyor.

kripto para haberleri

Kripto para birimleri geleneksel finans piyasalarına entegre oluyor

Merten’e göre, kripto para birimleri artık geleneksel finans piyasaları ile birlikte hareket ediyor ve bu nedenle Bitcoin’in değeri, ABD doları ve diğer para birimlerindeki değişimlerden etkileniyor. Bitcoin boğalarının, BTC’nin mevcut seviyelerde tutulmasını sağlayarak, düşük dalgalanma ve daha güvenli bir yatırım ortamı yaratabileceklerine inanıyor.

“Geçtiğimiz bir buçuk ay, kriptonun henüz her şeyden ayrı olmadığının yeterince kanıtı oldu ve belki de Bitcoin 7.000 ya da 10.000 $’a kadar düşmez, genellikle geleneksel kripto ayı piyasalarıyla uyumlu olan bir tür büyük saçma düşüş, belki de hala 14.000 ya da 13.000 $’a gidecek, bunu memnuniyetle bekleyeceğim.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 22,133$’dan işlem görüyor ve son 24 saat içinde çok küçük bir düşüş yaşadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!